W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół Młodzików Starszych ma za sobą kolejny sezon zmagań ligowych.

Drużyna Koziołka w sierpniu rozpoczęła przygotowania do sezonu pod opieką trenera Łukasza, który prowadził zespół w rundzie jesiennej. Następnie, po ostatnim jesiennym spotkaniu, nowym opiekunem zespołu został trener Hubert Pilarski, który postawił przed zawodnikami dwa główne cele. Pierwszy z nich to przygotowanie do tego, co ma się zacząć w przyszłym sezonie, czyli przejście z piłki 9-cio osobowej do piłki 11-sto osobowej. Najpierw nauka gry obronnej w ustawieniu 1-4-3-1, a później nauka atakowania w ustawieniu 1-3-2-3. Miało to pomóc przygotować zespół do gry w ustawieniu wyjściowym 1-4-3-3. Myślę, że ten cel udało się zrealizować, a efekty będzie można zobaczyć już podczas sparingów w sierpniu czy pierwszych meczów ligowych we wrześniu. Drugim celem był awans do I ligi WZPN, ale tego niestety nie udało się zrealizować.

Wiosną rozegraliśmy 11 pojedynków ligowych, z których 4 wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy i 5 przegraliśmy. Mimo aż 5 przegranych meczów można być zadowolonym ze sposobu gry. Przeciwko każdemu przeciwnikowi wyszliśmy wysoko i bardzo odważnie i w prawie każdym meczu stworzyliśmy sobie sporo sytuacji strzeleckich.

Po tej rundzie warto wyróżnić Marcina Dłużewicza, który oprócz aktywności na zajęciach i niezłej formy wykazywał się inicjatywą w organizacji imprez klubowych i ogólnej pomocy trenerom. Oprócz tego na pochwałę zasługują dwaj najlepsi strzelcy - Kuba Reynolds i Maksymilian Chomicz, który bardzo dobrze wpasował się do nowej roli jako środkowy napastnik. Na wyróżnienie zasługują także Szymon Skorupski i Mateusz Paszkowski, którzy dzięki systematyczności i zaangażowaniu na treningach najbardziej poprawili swoje umiejętności na przestrzeni tych kilku miesięcy.

W przyszłym sezonie nadal będziemy pracować nad naszym systemem gry, w którym chcemy bardzo wysoko i agresywnie atakować. Stawiamy sobie ambitny cel awansu do I ligi, który, patrząc na umiejętności zawodników, jest jak najbardziej do zrealizowania.Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen