W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Drużyna Trampkarzy Młodszych ma za sobą bardzo wymagający sezon wśród dwunastu najlepszych zespołów okręgu poznańskiego.

Po zeszłorocznym zwycięstwie w rozgrywkach II ligi podopiecznych trenera Pawła w sezonie 2017/18 czekało duże wyzwanie - rywalizacja na najwyższym szczeblu rozgrywek. Przed rozpoczęciem ligowych zmagań celem minimum na ten sezon było utrzymanie wśród najlepszych drużyn. Wiedzieliśmy, że aby tego dokonać ważny będzie każdy punkt i stuprocentowe zaangażowanie we wszystkich spotkaniach.

Dobrze przepracowany sierpień - obóz w Babimoście, sparingi z mocnymi rywalami - pozwolił nam dobrze wejść w sezon. We wrześniu zdobyliśmy komplety punktów w meczach z SPN Szamotuły i Nielbą Wągrowiec, jednak z kilkoma kolejnymi rywalami mieliśmy więcej problemów i nie udało nam się wywalczyć punktów. Niemniej jednak wysokie zwycięstwo z Huraganem Pobiedziska dało nam kolejne trzy punkty i sprawiło, że przed zimową przerwą - mimo że spędzoną w strefie spadkowej -mieliśmy tylko niewielką stratę do zespołów w środku tabeli.

Runda jesienna była dla nas bardzo cenna. Zmierzyliśmy się z mocnymi zespołami, mogliśmy z nimi porównać nasze przygotowanie techniczne i taktyczne, ale także mentalne. Zobaczyliśmy, jak ważna jest pewność siebie i konsekwencja w realizacji założeń od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Bogatsi o te doświadczenia bardzo mocno i sumiennie przepracowaliśmy zimową przerwę - rozegraliśmy trudne mecze sparingowe, poza treningami na boisku ciężko trenowaliśmy podczas zajęć biegowych nad Maltą czy wytrzymałościowych w ośrodku CityZen.

Przed rundą wiosenną wiedzieliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani do zmagań ligowych, a trener miał do dyspozycji 25 zawodników, którzy na treningach rywalizowali o wyjściowy skład. W kwietniu zdobyliśmy trzy punkty w spotkaniu z Nielbą Wągrowiec, nieznacznie ulegając w meczach wyjazdowych wiceliderowi tabeli, Polonii Środa Wielkopolska (1:2) i Mieszkowi Gniezno (3:6). W maju czekały nas dwa spotkania z bezpośrednimi rywalami ze środka tabeli, Błękitnymi Owińska i AP Reissa Poznań. Oba zakończyły się zwycięstwami 2:1 i w połączeniu z walkowerem za mecz z Huraganem Pobiedziska spowodowały, że przesunęliśmy się o kilka pozycji w tabeli. Zagraliśmy też z Lechem Poznań i Wartą Poznań, które okazały się od nas lepsze. W trzech ostatnich kolejkach czekały nas jeszcze trzy trudne potyczki - wygrana 2:1 z Unią Swarzędz, porażka 2:5 z UKS AP Reissa Poznań i remis 2:2 w ostatnim meczu sezonu z walczącym o utrzymanie SPN Szamotuły, dały nam 7. miejsce w tabeli.

Tabela końcowa:
1. KS Warta Poznań - 64
2. KS Polonia Środa Wlkp. - 50
3. KKS Lech Poznań - 48
4. UKS AP Reissa Poznań - 47
5. MKS Mieszko Gniezno - 37
6. SKS Unia Swarzędz - 32
7. KS Koziołek Poznań - 25
8. AP Reissa Poznań - 25
9. AP Błękitni Owińska - 20
10. SPN Szamotuły - 18
11. MKS Nielba Wągrowiec - 18
12. MGKS Huragan Pobiedziska - 0

Taki wynik oznaczał nie tylko utrzymanie, ale i kolejny awans. Okazało się, że siódma lokata da nam miejsce w lidze wojewódzkiej. Tym samym nasz zespół jest jednym z nielicznych, który rok po roku docierał na wyższy szczebel rozgrywek - najpierw z trzeciej do drugiej ligi, następnie z drugiej do pierwszej i wreszcie z pierwszej do ligi wojewódzkiej.

Wyniki i gra zespołu są z pewnością największą zasługą zawodników, którzy przez ostatnich 11 miesięcy trenowali bardzo ciężko i - co ważne - systematycznie. Zdaniem trenera, mimo że rozgrywki odbywały się jesienią i wiosną, to najważniejszym momentem poprzedniego sezonu był okres zimowy, który często w deszczu, śniegu czy ujemnej temperaturze spędziliśmy pracując nad dobrym przygotowaniem do meczów ligowych.

Najbliższy sezon będzie zatem następnym, w którym poprzeczka przed naszą drużyną zostanie zawieszona jeszcze wyżej. Liczymy, że chłopcy podołają temu wyzwaniu.Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen