W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Drużyna Trampkarzy Starszych ma za sobą ligowe zmagania w sezonie 2017/2018.

W sierpniu pracę z zespołem podjął trener Michał Bigaj. Tradycyjnie najważniejszym punktem przygotowań przed rozgrywkami ligowymi był obóz letni, na którym drużyna przebywała w Babimoście. Sumiennie przepracowane zgrupowanie oraz rozegrane mecze kontrolne, pozwalały z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dla naszych zawodników był to drugi sezon w piłce 11-osobowej.

Rywalizację w lidze rozpoczęliśmy od pewnych dwóch zwycięstw. Następnie w spotkaniu wyjazdowym przyszło nam uznać wyższość Sparty Oborniki. W kolejnych meczach zanotowaliśmy zwycięstwo z Przemysławem Poznań, remis z Lubońskim 1943 Luboń, porażkę z Lechią Kostrzyn oraz wygraną z Błękitnymi Wronki. Każdy z tych meczów był dla nas inny i z pewnością przyniosły one nam wiele cennych doświadczeń, z których skorzystaliśmy w dalszej części sezonu. Następnie odnieśliśmy dwie zasłużone porażki - z Unią Swarzędz oraz Wełną Rogoźno. Rundę zakończyliśmy dwoma zwycięstwami, kolejno z AP Błękitni Owińska oraz UKS Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski.

Okres jesienno-zimowy przyniósł kilka zmian personalnych w naszym zespole, przyjęliśmy nowych zawodników do drużyny, natomiast z niektórymi się pożegnaliśmy. Dobrze przepracowana zima oraz gry kontrolne pokazywały, iż chłopcy oraz trener będą chcieli się zaprezentować wiosną z jeszcze lepszej strony niż jesienią.

Rundę rewanżową rozpoczęliśmy od remisu z Chrobrym Poznań. Po zwycięstwie w Suchym Lesie, podejmowaliśmy lidera rozgrywek, Spartę Oborniki, z którą zremisowaliśmy. Następnie zanotowaliśmy zwycięstwo, 2 remisy oraz 2 porażki. Warto zauważyć, iż przez 6 kolejek nie ponieśliśmy porażki. W końcowej fazie sezonu odnieśliśmy 3 zwycięstwa. Ostatecznie zajęliśmy 6. miejsce w rozgrywkach na poziomie I ligi okręgowej.

Sezon był dla naszego zespołu bardzo wymagający. Rozegraliśmy bardzo dużo zaciętych, wyrównanych spotkań. Jak to w sporcie, czasem w decydujących momentach los sprzyjał naszej drużynie, kiedy indziej – rywalom. Pod względem osiągniętego wyniku, trener oraz zawodnicy zawsze chcieliby więcej. Jednak z pewnością ostatnie 11 miesięcy było dla nas wszystkich bardzo pouczające. Doświadczyliśmy różnego rodzaju trudności, przekonaliśmy się, jak sport uczy pokory oraz cierpliwości, determinacji w dążeniu do osiągania celów, a także, iż podstawą każdego sukcesu jest rzetelna praca podczas treningów.

Trener Michał wraz z zawodnikami liczą, że kolejny sezon - już w kategorii Juniora Młodszego - przyniesie jeszcze więcej pozytywnych emocji. Z pewnością zespół stać na rywalizację o najwyższe cele.Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen