W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Za nami kolejny ligowy sezon. Czas na pierwsze podsumowanie minionych miesięcy - zaczynamy od Juniorów Młodszych.Juniorzy Młodsi rundę jesienną minionego sezonu spędzili w grupie I rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie rywalizowali z Lechitą Kłecko, Polonią Środa Wielkopolska, Unią Swarzędz, Mieszkiem Gniezno, Liderem Swarzędz i Zjednoczonymi Trzemeszno. Mimo kilku niezłych spotkań nasza drużyna na tle wymagających rywali zaprezentowała się nieco poniżej możliwości, zajmując ostatecznie 6. miejsce w tabeli.

Taki wynik oznaczał dla naszej drużyny konieczność jeszcze cięższej pracy w okresie zimowym i próbę pokazania się z dużo lepszej strony w rundzie wiosennej. Miały temu służyć mecze sparingowe, które zespół rozegrał od stycznia do marca, podczas których pracowaliśmy nad zmianą ustawienia w atakowaniu i przede wszystkim w bronieniu oraz staraliśmy się poprawić te elementy taktyczne, które sprawiały wcześniej najwięcej problemów. Treningi oraz sparingi zimowe były tez dobrą okazją, by przećwiczyć kilka schematów rozegrania stałych fragmentów gry.

Wiosenne rozgrywki ligowe rozpoczęliśmy od dwóch zwycięstw (3:0 z Orkanem Objezierze i 2:0 z Lechitą Kłecko), które pozytywnie wpłynęły na atmosferę w zespole i dały sporo pewności siebie. W pierwszej rundzie Koziołek pokonał jeszcze 5:2 Polonię Środa Wielkopolska i 7:1 Kłos Gałowo oraz zanotował dwie porażki - 1:4 z TPS Winogrady i pechową 0:1 w Swarzędzu z Unią. Takie wyniki pierwszej rundy dały nam 3. miejsce w tabeli, o którego utrzymanie walczyliśmy w rundzie rewanżowej. Ostatecznie to zadanie udało nam się wykonać mimo nieco słabszej dyspozycji w końcówce sezonu.

Wiosenna rywalizacja toczyła się w bardzo wyrównanej stawce zespołów i każdy zdobyty punkt miał duży wpływ na miejsce w końcowej tabeli. Kilka meczów przyniosło jednak wyjątkowo dużo emocji. Na pewno do tych spotkań zaliczyć można pojedynki z Polonią Środa Wielkopolska - w pierwszym prowadzenie dwukrotnie musieliśmy odrabiać straty, aby szalę zwycięstwa na naszą korzyść przechylić w samej końcówce, a w drugim do samego końca broniliśmy prowadzenia. Na duży plus z pewnością trzeba zaliczyć oba mecze ze zwycięzcą rozgrywek, Unią Swarzędz. Oba były bardzo zacięte i dobrze rozegrane pod względem taktycznym przez naszych zawodników, choć zakończone porażkami 0:1 po golach w samej końcówce meczów. Było tez kilka spotkań, w których potrafiliśmy narzucić przeciwnikom warunki gry od początku do końca meczu i przewagę zamienić na gole - zwycięstwa 7:1 z Kłosem Gałowo, 6:1 z Orkanem Objezierze czy 2:0 z Lechitą Kłecko.

Tabela końcowa:
1. SKS Unia Swarzędz - 30
2. TPS Winogrady - 28
3. KS Koziołek Poznań - 18
4. GKS Lechita Kłecko - 16
5. KS Polonia Środa Wlkp. - 15
6. KS Kłos Gałowo - 13
7. KS Orkan Objezierze - 4

Ostatnia runda była - poza samą rywalizacją sportową - okazją do oceny zaangażowania poszczególnych zawodników, sprawdzenia poziomu umiejętności na tle zespołów o porównywalnych możliwościach, ale przede wszystkim próbą sportowego charakteru. Część naszych zawodników z pewnością udowodniła, że tego charakteru i sportowej ambicji im nie brakuje. Kilku jednak zabrakło chęci, sumienności, systematyczności i odpowiedniego podejścia, aby postarać się o podniesienie swoich sportowych umiejętności.Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen