W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Kilka dni temu nasze zespoły zakończyły rozgrywki Marathon Ligi Mistrzów Koziołka. Czas podsumować wiosenną rywalizację.KS Koziołek Poznań 2006

Za zespołem rocznika 2006 KS Koziołek Poznań ostatnia runda w rozgrywkach Marathon Ligi Mistrzów Koziołka. Kategoria młodzika młodszego to najstarsza grupa, dla jakiej tę ligę organizujemy. W osiem ostatnich sobót nasz zespół rozegrał 16 meczów.

Nasza drużyna walczyła ze zmiennym szczęściem. Pewne zwycięstwa przeplataliśmy porażkami. Na trzy tygodnie przed zakończeniem ligi plasowaliśmy się w środku tabeli, za UKS Lusowo i Olimpią Poznań. Od połowy maja zanotowaliśmy jednak serię aż pięciu zwycięstw i znowu zaczęliśmy się liczyć w walce o końcowy triumf. Niestety, w bezpośrednim pojedynku z liderem, zespołem UKS Lusowo, padł wynik remisowy. W ostatnią sobotę przypieczętowaliśmy dwoma zwycięstwami miejsce drugie w ostatniej dla nas Marathon Lidze Mistrzów Koziołka.

Przed zespołem rocznika 2006 ostatnie treningi, przerwa w lipcu i obóz letni w sierpniu. Od września będzie rywalizowała w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Powodzenia!KS Koziołek Poznań 2007

Za nami kolejna edycja Ligi Mistrzów Koziołka. W pierwszej kolejności występowali tam zawodnicy, którzy mniej grali w lidze WZPN lub jeszcze w niej nie zagrali.

Występowali także chłopcy, którzy i w tych rozgrywkach występowali, ale w meczach Ligi Mistrzów Koziołka grali na pozycjach, które mniej znali z rozgrywek WZPN. Od pierwszego meczu chłopcy pokazali, że będę chcieli się włączyć w walkę o wygranie tych rozgrywek. Przez te kilka weekendów, zagraliśmy dobre mecze, w których nie brakowało emocji. Jedno z zapamiętanych spotkań, to niewątpliwie mecz z Lechią Kostrzyn, z którą na pół minuty przed końcem spotkania przegrywaliśmy 0:1, by wygrać jeszcze te zawody 2:1. Po serii meczów i zaciętej rywalizacji z UKS Lusowo, nasi zawodnicy zwyciężyli w tych rozgrywkach strzelając sporo bramek i zdobyli złote medale.KS Koziołek Poznań 2008

W kończącym się sezonie zawodnicy rocznika 2008 toczyli boje w rozgrywkach ligi WZPN oraz Marathon Ligi Mistrzów Koziołka.

W tych drugich rozgrywkach przyszło nam się mierzyć z takimi zespołami AP Błękitni Owińska, UKS Śrem, Unia Swarzędz, Suchary Suchy Las i Kotwica Kórnik. Nasi zawodnicy rozgrywali swoje mecze ze zmiennym szczęściem. Pierwsza faza rozgrywek była dla nas bardzo trudna i ciężko było nam złapać optymalną formę. Później z każdym kolejnym weekendem nasz zespół prezentował się coraz lepiej. Gra zespołu z każdym meczem wyglądała na bardziej poukładaną, a zdobywane bramki nie wynikały z przypadku.

Ostatecznie zajęliśmy 5. miejsce w naszym roczniku. Chociaż wynik w tych rozgrywkach nie był najważniejszy to nasi zawodnicy dzielnie stawiali czoła przeciwnikom w każdym spotkaniu. Potwierdzeniem tego może być fakt, że między nami a pozostałymi zespołami była mała różnica punktów w tabeli końcowej. Cieszy to, że na boisku prezentowaliśmy grę zespołową. Na pewno rozegrane mecze będą przynosić pozytywne rezultaty w następnym sezonie.KS Koziołek Poznań 2009

Zespół rocznika 2009 KS Koziołek Poznań zadebiutował tej wiosny w Marathon Lidze Mistrzów Koziołka. Po raz pierwszy udało nam się zorganizować te rozgrywki, w najmłodszej kategorii wiekowej, na dwóch boiskach równocześnie, w formacie ligowym, według unifikacji. Nasza drużyna miała dwie reprezentacje w tej lidze.

W pierwszej rundzie wszystkie zespoły zagrały systemem każdy z każdym. Co sobotę na zawodników czekały po dwa, trwające osiemnaście minut, mecze. Nasze drużyny po pięciu sobotach zameldowały się na miejscu drugim, z tą sama liczbą punktów, jaką udało się zgromadzić liderowi rozgrywek, zespołowi UKS Śrem, oraz na miejscu dziesiątym.

Te wyniki sprawiły, że ostatecznie w rundzie finałowej mieliśmy po jednej drużynie w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy, gdzie do ostatniego meczu walczyliśmy o zwycięstwa. Kluczowe okazały się mecze z UKS Śrem oraz KSS Kotwicą Kórnik. Porażka 1:3 z tym pierwszym rywalem i bezbramkowy remis z drugim, zepchnęły nas ostatecznie na trzecie lokaty w obu ligach.

Dla wszystkich naszych zawodników Marathon Liga Mistrzów Koziołka była spora dawką futbolu. W osiem sobót przyszło nam rozegrać aż 16 meczów. Na pochwały zasługują wszyscy chłopcy, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy brali udział w ośmiu kolejkach ligi. Już jesienią wybiegniemy na większe boisko i ponownie spróbujemy zdobyć złote medale w Marathon Lidze Mistrzów Koziołka. Kto wie, może uda się tym razem?

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen