W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Mnóstwo świetnej zabawy i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, czekało w majowy weekend na młodych piłkarzy kategorii żaka starszego. 32 drużyny rocznika 2009 wzięły udział w organizowanym przez Klub Sportowy Koziołek Poznań 9. Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim U9 Marathon Cup 2018.

W pierwszej rundzie zespoły zagrały w czterech ośmiozespołowych grupach, każdy z każdym. W rundzie finałowej system był podobny, z tym że organizatorzy skojarzyli ze sobą zespoły o podobnym potencjale. Najlepsi walczyli o ostateczne zwycięstwo w imprezie. W tej sposób każda drużyna rozegrała w dwa dni aż 13 spotkań.

Ozdobą tegorocznego turnieju była rywalizacja pomiędzy zespołami Lecha Poznań, Legii Warszawa oraz Jagiellonii Białystok. Wszystkie trzy zespoły pewnie awansowały do najlepszej ósemki turnieju. Takie wyniki sprawiły, że w niedzielę, z samego rana, czekał nas szlagier pomiędzy Lechem a Legią. W stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu padł wynik 2-2.

To druga edycja turnieju, w której biorą udział aż 32 zespoły. Warto powiedzieć, że na każdą z imprez, co roku dostajemy zdecydowanie więcej zgłoszeń niż miejsc, co sprawia, że impreza stoi na bardzo wysokim poziomie. Już teraz mamy zapewnienia od wielu zespołów, w tym gości ze Szkocji czyli FC Spartans Edinburgh, o chęci pojawienia się za rok, kiedy to na boisko wybiegną zespoły rocznika 2010.

Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna KKS Lech Poznań, która zgromadziła w niedzielę 19 punktów, drugiego dnia turnieju wygrywając 6 spotkań i 1 remisując. Drugie miejsce trafiło do popularnych Zielonych czyli Warty Poznań, a na trzecim rozgrywki zakończył zespół Legii Warszawa.

Dla chłopców to wspaniała przygoda i pełne emocji spotkanie z rówieśnikami, którzy dzielą wspólną pasję. Bez względu na ostateczną lokatę, każdy zespół zagrał trzynaście pasjonujących spotkań. Nasze drużyny zagrały niestety poniżej oczekiwań. Niepowodzenia z soboty, tylko w części potrafiliśmy sobie zrekompensować udaną niedzielą. Wydaje się, że zawodników KS Koziołek Poznań stać było na lepszą grę i wyniki, które pozwoliłyby walczyć z najlepszymi. Mimo wszystko liczymy, że dla wszystkich chłopców będzie to impuls do dalszych treningów.

W grupie nazwanej przez organizatorów Messi, gdzie toczyła się walka o miejsca 9-16, najlepsza okazała się drużyna AP Gavia Choszczno. W grupie Ronaldo czyli w walce o lokaty 17-24 zwyciężył zespół KP Las Puszczykowo, a w grupie Salah, gdzie grano o miejsca 25-32, Królewscy Płock.

To największa zorganizowana do tej pory przez KS Koziołek Poznań impreza. Nasz klub dynamicznie się rozwija i w tym sezonie szkoli ponad 250 zawodników od przedszkolaków do juniorów. 9 zespołów walczy z powodzeniem w czołowych ligach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. 2 września planujemy nabór do klubu, na który zapraszamy dzieci w każdym wieku.

Na uczestników, poza samą rywalizacją, czekało sporo emocji. Do dyspozycji wszystkich kibiców oraz zawodników było boisko mobilne. W przerwie turnieju swoje umiejętności zaprezentowali jedni z najlepszych w naszym kraju zawodnicy freestyle football, Adrian Duszak i Stanisław Kościelny. Podczas dekoracji organizatorzy nagrodzili wszystkich zawodników medalami, słodkościami ufundowanymi przez firmę Millano oraz nagrodami rzeczowymi. Wszystkie zespoły wyjeżdżały z Poznania z pucharami. Każdy z trenerów wybrał także jednego z zawodników w swoim zespole, który tego dnia zasłużył na specjalne wyróżnienie.

Dziękujemy sponsorom naszej imprezy – firmom Marathon International, Millano, Orlico oraz Miastu Poznań, które po raz kolejny wsparło naszą imprezę.

Już za rok, w weekend majowy, odbędzie się kolejna edycja turnieju. Tym razem na boisko wybiegną zespoły rocznika 2010. Już teraz swój udział zapowiedziało wiele drużyn. Liczymy na przyjazd zespołów z całej Europy!

Marathon Cup 2018 - galeria zdjęćJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen