W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Już za tydzień, 28 i 29 kwietnia, na boisko Młodzieżowego Ośrodka Sportowego, wybiegną 32 zespoły rocznika 2009. W Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim U9 Marathon Cup 2018 udział wezmą czołowe zespoły kategorii wiekowej żaka starszego z całej Polski oraz goście z Niemiec.

Klub Sportowy Koziołek Poznań organizuje tę imprezę po raz dziewiąty. Po raz drugi turniej ma charakter dwudniowy. Marathon Cup 2018 ma być nie tylko festynem piłkarskim, ale także stojącą na wysokim poziomie rywalizacją. Do Poznania przyjadą jedni z najlepszych zawodników w tej kategorii wiekowych w naszym kraju. Kto wie, być może na boisku zobaczymy przyszłych reprezentantów Polski?

W pierwszej rundzie zespoły zagrają w czterech grupach, na czterech boiskach, każdy z każdym. W rundzie finałowej, w niedzielę, drużyny rywalizować będą w ten sam sposób, z tym że organizatorzy skojarzą ze sobą zespoły o podobnym potencjale. Najlepsi powalczą o ostateczne zwycięstwo w imprezie. W tej sposób każda drużyna rozegra w dwa dni aż 13 spotkań.

Liczymy, że nasze zespoły zaprezentują się równie dobrze na tle rówieśników, jak w poprzednich latach. Większość zawodników KS Koziołek Poznań trenuje od trzech lat. Za nami pierwsze sukcesy, ale Marathon Cup 2018 wydaje się największym wyzwaniem. Poziom turnieju będzie z pewnością bardzo wysoki. Co ciekawe, w rundzie finałowej seniorskiej Ekstraklasy o Mistrzostwo Polski walczą zespoły Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok oraz Legii Warszawa, a w walce o prymat wśród zawodników urodzonych w roku 2009 będziemy świadkami podobnej rywalizacji podczas Marathon Cup 2018!

Na uczestników Marathon Cup 2018 czeka wiele innych atrakcji. Przygotowaliśmy pokaz freestyle football w wykonaniu Rafała Wiśniewskiego i Stanisława Kościelnego, pokazowy mecz pomiędzy KS Koziołek Poznań a Marathon International. Największą atrakcją, poza samymi rozgrywkami, będzie możliwość gry na przygotowanym dla kibiców boisku mobilnym. Zespoły składające się z trzech zawodników zapraszamy do gry w oba turniejowe dni. Dołącz w dowolny momencie i zagraj o pamiątkowe medale. Sztandarowa impreza KS Koziołek Poznań, organizowana wspólnie z Marathon International, Orlico, Millano i Miastem Poznań, jest największym turniejem tego rocznika w naszym regionie.

Impreza zacznie się w sobotę, 28 kwietnia, o godzinie 9.00. Zapraszamy wszystkich kibiców, rodziców naszych zawodników oraz młodych piłkarzy wszystkich kategorii wiekowych Klubu Sportowego Koziołek Poznań na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego!


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen