Zespół rocznika 2009 zainaugurował w minioną niedzielę rundę wiosenną rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej żaka starszego. Liga odbywa się w tej kategorii wiekowej systemem turniejowym. W każdy z czterech terminów gramy trzy mecze.

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się po naszej myśli. Dzięki dwóm bramkom Filipa Wieczorka udało nam się wyjść na prowadzenie 2:1. Niestety, w drugiej połowie my zagraliśmy już dużo słabiej, a MKS Trzemeszno skuteczniej. Kilka błędów indywidualnych sprawiło, że z boiska schodziliśmy pokonani. Przeciwnik trafił do naszej bramki aż 5 razy, nam ta sztuka nie udała się w drugiej połowie ani razu. Drugie spotkanie z Jurandem Koziegłowy to przewaga KS Koziołek Poznań, przy jednoczesnym braku skuteczności naszej drużyny. Sytuacji do zdobycia gola było sporo, ale żadna z nich nie zakończyła się sukcesem. Wynik meczu bezbramkowy. W ostatnim meczu rywalizowaliśmy z UKS Talent Poznań. Trzy gole Olka Hejny, po dwie bramki Jakuba Figaszewskiego oraz Dennisa Dudka, dały nam wysokie zwycięstwo.

Podsumowując pierwszy wiosenny turniejów żaków, trzeba powiedzieć, że większość naszych zawodników stać na dużo lepszą grę. Mamy nadzieję, że chłopcy potwierdzą swoje umiejętności już w najbliższą niedzielę, kiedy zagramy drugi turniej, tym razem organizowany przez nasz klub. Powodzenia!