W niedzielę, 8 kwietnia, drużyna żaków młodszych wzięła udział w pierwszym turnieju ligi WZPN w rundzie wiosennej. Naszymi grupowymi rywalami są UKS Orlik Mosina, UKS Śrem i Lider Swarzędz.

Pierwszy mecz z ekipą z Mosiny rozpoczęliśmy bardzo zaspani. Szybko daliśmy sobie strzelić pierwszą bramką, a już w 3. minucie samobójcze trafienie po błędzie przy otwarciu gry dało gospodarzom turnieju dwubramkowe prowadzenie. To obudziło małe Koziołki i jeszcze w pierwszej połowie Maks Podlewski zdobył kontaktową bramkę po świetnej indywidualnej akcji. Druga połowa to kilka świetnych szans dla obu zespołów, ale niestety to gospodarze strzelili trzecią bramkę, a zatem ostateczny wynik to 1:3.

W drugim meczu zagraliśmy z drużyną UKS Śrem i zaatakowaliśmy odważnie od samego początku. Było to świetne spotkanie w naszym wykonaniu, a bramki Antoniego Szajka i Franciszka Byczyńskiego dały nam zwycięstwo 2:0.

Ostatni mecz w turnieju przeciwko drużynie Lidera Swarzędz był wyjątkowo ciekawy. Mnóstwo sytuacji i świetnych dryblingów z obu stron. Kilka bardzo dobrych interwencji bramkarzy. W pamięci pozostanie bramka z ostatniej minuty meczu, którą zdobył Patryk Kotecki świetnie mijając 3 przeciwników i wbijając piłkę do bramki z najbliższej odległości. Mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Po turnieju trener Hubert nie krył zadowolenia z występu swojego zespołu: był to nasz pierwszy turniej po miesiącu wspólnej pracy i jestem pełen optymizmu patrząc na zaangażowanie i umiejętności zawodników z rocznika 2010!