W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Coraz większym wyzwaniem organizacyjnym jest prowadzenie i zarządzenie klubem, który chce się rozwijać, a takim jest z pewnością Klub Sportowy Koziołek Poznań. Powodzenie tego przedsięwzięcia zależy nie tylko od naszych starań i chęci, ale także wsparcia klubowego sponsora firmy Marathon International oraz współpracy i decyzji Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji oraz innych organów Miasta.

Nie jest tajemnicą, że od roku 2014 staramy się o możliwość budowy boiska na poznańskim Chartowie. Niestety, mimo wsparcia ratajskich klubów piłkarskich, dyrektorów okolicznych szkół, w tym Pani Ewy Andrzejewskiej z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz Pani Kamilli Pona ze Szkoły Podstawowej nr 51, a także zaangażowania Pani Dyrektor Wydziału Sportu Ewy Bąk, nie udało nam się tego pomysłu przeforsować. Wszyscy zdają sobie sprawę, że na wschód od Warty obiekt na Śródce to jedyne, spełniające podstawowe standardy, pełnowymiarowe boisko piłkarskie. Opór Rady Osiedla Chartowo jest jednak tak duży, że realizacja naszego pomysłu wydaje się niemożliwa.

Co ciekawe, nasz klub ma przygotowany projekt finansowania budowy takiego obiektu, oparty o środki klubu, sponsora oraz fundusze pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej. Poznań zyskałby fantastyczny obiekt sportowy, jakiego brakuje na całych Ratajach, gdzie mieszka kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, bez dokładania z budżetu Miasta.

Pod koniec minionego roku, dzięki staraniom Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji oraz Dyrektor Wydziału Sportu Pani Ewy Bąk, otrzymaliśmy propozycję budowy boiska na Golęcinie. Niestety, sama lokalizacja, z dala od komunikacji miejskiej, a także konieczność przeniesienia siedziby i treningów ze wschodniej do zachodniej części Miasta, przekonały nas o konieczności zarzucenia tego pomysłu.

Centrum działalności naszego klubu w najbliższych latach będzie nadal poznańska Śródka. Do tego potrzebne jest nie tylko boisko, ale także zaplecze. W roku 2016, we współpracy z naszym sponsorem firmą Marathon International, otworzyliśmy klubową świetlicę. Niestety, już półtora roku później okazało się, że budynek, w którym mieściło się pomieszczenie, zostanie rozebrany. Początkowe plany modernizacji budynku zostały anulowane.

Zdając sobie sprawę, że bez kilku pomieszczeń, które stanowiłyby nasze biuro, magazyn na sprzęt, a przede wszystkim sale dla naszych zawodników, w tym klubową świetlicę, nie jesteśmy w stanie działać na poziomie, do jakiego przyzwyczailiśmy klubowe środowisko. W związku z powyższym, podjęliśmy próbę uratowania budynku. Tydzień temu zwróciliśmy się do Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji z propozycją przejęcia obiektu oraz dokonania niezbędnych prac remontowych, tak by budynek mógł służyć nie tylko zawodnikom, ich rodzicom, kibicom, uczestnikom naszych impreza, ale także mieszkańcom Śródki.

Klub Sportowy Koziołek Poznań nieustannie się rozwija. W roku 2019 obchodzić będziemy dziesiątą rocznicę istnienia stowarzyszenia. W tej chwili w naszych szeregach trenuje blisko 300 młodszych i starszych adeptów piłki nożnej, od skrzatów po juniorów. Mamy nadzieję, że rozsądne decyzje zarządu klubu, wsparcie naszego sponsora oraz Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, da nam dodatkową motywację do działania, tak by Klub Sportowy Koziołek Poznań był przykładem dobrze zarządzanej organizacji.


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen