W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W miniony weekend kolejne mecze sparingowe przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozegrali zawodnicy roczników 2007 i 2009.W sobotę podopieczni trenera Szymona rywalizowali z drużyną Canarinhos Skórzewo, przeciwnikiem znanym z potyczek ligowych.

W pierwszej części meczu zagraliśmy na pozycjach, w których czuliśmy się indywidualnie mocniejsi. Spotkanie było wtedy bardzo wyrównane, raz po raz stwarzane były sytuacje bramkowe pod jedną, jak i drugą bramką. Niejednokrotnie piłka po naszych uderzeniach lądowała na poprzeczce. Rywale także rewanżowali się sytuacjami, w których niewiele brakowało do zdobycia bramki. W kolejnych częściach spotkania, trener zdecydował się na roszady pozycjami, tak żeby zawodnicy uczyli się myśleć i poruszać w innych strefach boiska - stając się piłkarzami bardziej kreatywnymi. Początek drugiej części spotkania należał do nas, ale nie potrafiliśmy skutecznie wykończyć akcji, czasami brakowało naprawdę niewiele. Wraz z upływem czasu, przy kolejnych roszadach - nasza indywidualna gra wyraźnie traciła na jakości. Było widać, że część zawodników nie czuła się z byt dobrze na pewnych pozycjach. Wykorzystywali to gospodarze, którzy karcili nas zdobytymi bramkami. My przez to, że się uczyliśmy grać na odmiennych pozycjach, traciliśmy więcej sił co było bardzo widoczne w ostatniej części spotkania. Zmęczenie sprawiało, że pojawiało się więcej niedokładności w grze.

Podsumowując, w drugiej i trzeciej części spotkania - mimo, że chłopcy uczyli się grać na swoich słabszych pozycjach - to część z nich stać było na pewno na lepszą grę, niż to było w ostatnim spotkaniu z Canarinhos. Po tym meczu, trener dostał spory materiał do przemyśleń, który zamierza realizować już od najbliższego treningu. Za kilka dni zagramy mecz z mocną ekipą Błękitnych Owińska i nasze działania na boisku musimy poprawić.Zespół rocznika 2009 KS Koziołek Poznań rozegrał w miniony weekend sparing z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej Błękitni Owińska. Spotkanie odbyło się na obiekcie Ośrodka Przywodnego Rataje.

Zgodnie z ustaleniami trenerów, zespoły rozegrały trzy tercje, każda po 20 minut. Początek meczu był wyrównany. Obie drużyny odważnie atakowały, ale też umiejętnie się broniły. Niestety, w drugiej części spotkania przeciwnicy strzelili kilka bramek i wyszli na prowadzenie. Na szczęście zagraliśmy lepiej w trzeciej tercji i odrobiliśmy parę goli. Ozdobą tej części meczu była, zdobyta z dystansu, bramka Leona Sylwanowicza. Sparing zakończył się naszą porażką 5:9.

Spotkanie z Akademią Piłkarską Błękitni Owińska było cennym sprawdzianem. Z dobrej strony zaprezentowali się Stanisław Ulatowski, Filip Wieczorek oraz Dennis Dudek. Przed nami kolejne mecze kontrolne i turnieje. Przed startem ligi Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Marathon Ligio Mistrzów Koziołka czeka nas jeszcze sporo pracy!


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen