W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W miniony weekend nasze zespoły na zakończenie obozu dochodzeniowego rozegrały kolejne mecze kontrolne.KS Koziołek Poznań 2003 - UKS Śrem

W minioną niedzielę, nasz zespół rozegrał kolejny sparing. Naszym rywalem była drużyna UKS Śrem, a spotkanie zostało rozegrane w trzech częściach, po 25 minut każda.

Początek spotkania był dla nas udany, szybko zdobyta bramka przez Błażeja Hozakowskiego dała nam prowadzenie. Jednak po tym trafieniu nieco oddaliśmy inicjatywę rywalom, którzy coraz częściej zagrażali naszej bramce. Drugą tercję rozpoczęliśmy również od zdobycia bramki, którą na swoje konto zapisał Kacper Jankowski. W tej części graliśmy konsekwentnie w bronieniu i staraliśmy się odbierać piłkę już na połowie przeciwnika. Tego dnia zawodnikom Koziołka sprzyjało szczęście, gdyż przeciwnicy dwukrotnie trafiali w obramowanie naszej bramki. Drugie trafienie zaliczył Kacper Jankowski i wyprowadził zespół na trzybramkowe prowadzenie. Trzecia część spotkania była prowadzona w dość otwarty sposób przez obie drużyny. Skutkowało to wieloma sytuacjami podbramkowymi. Czwartą bramkę dla zespołu Koziołka zdobył Adrian Hoffmann. Na kilka minut przed końcem meczu, przeciwnicy zdołali zdobyć jeszcze bramkę kontaktową.

Należy pochwalić cały zespół za postawę w tym spotkaniu. Cieszą zarówno styl gry, jak i osiągnięty rezultat. Był to kolejny cenny materiał do analizy dla trenera Michała, aby jak najlepiej przygotować zespół do zbliżającej się wielkimi krokami inauguracji rundy wiosennej rozgrywek ligowych.KS Koziołek Poznań 2004 - UKS Orlik Poznań

Drużyna Trampkarzy Młodszych, przygotowująca się do startu wiosennych rozgrywek, podejmowała UKS Orlik Poznań.

Dla zawodników była to dobra okazja do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji i kolejny etap rywalizacji o miejsca w podstawowej jedenastce. Pierwsza część meczu było dość wyrównana, choć to nasz zespół stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji bramkowych. Graliśmy jednak nieskutecznie. Wreszcie po dobrej akcji całego zespołu gola strzelił Maciej Bajer. Niestety, w końcowych minutach pierwszej połowy goście doprowadzili do remisu wykorzystując stały fragment gry.

Po przerwie nasza gra wyglądała już dużo lepiej i osiągnęliśmy spora przewaga zarówno w posiadaniu piłki, jak i stwarzanych okazjach strzeleckich. Niestety, tego dnia byliśmy wyjątkowo nieskuteczni i ostatecznie potrafiliśmy pokonać bramkarza gości tylko dwukrotnie, po sprytnych strzałach Mateusza Cichockiego i Jakuba Kieliszewskiego. Spotkanie zakończyło się zatem zwycięstwem 3:1.

Przed nami ostatni miesiąc pracy przed rundą rewanżową I ligi Trampkarzy Młodszych. Liczymy, że praca jaką chłopcy włożyli w ostatnich tygodniach przyniesie pozytywne rezultaty.KS Koziołek Poznań 2005 - MLKS Warta Międzychód

W niedzielę, 25 lutego, zakończyliśmy obóz dochodzeniowy grą kontrolną z drużyną Warty Międzychód.

Podczas obozu skupiliśmy się na pracy nad różnymi aspektami gry obronnej, od obrony indywidualnej przez asekurację i współpracę czwórki obrońców oraz fazy przejściowe aż do bronienia zespołowego. Wszystkie te elementy chcieliśmy sprawdzić i wprowadzić w życie podczas niedzielnego meczu.

W trakcie spotkania bardzo dobrze funkcjonowała faza przejścia z ataku do obrony, gdzie celem po stracie był jak najszybszy agresywny atak na zawodnika z piłką. Bardzo często udawało się nam odebrać piłkę w ciągu kilku sekund po jej stracie. Cieszy również bardzo dużo wygranych pojedynków 1 na 1 i liczba stworzonych sytuacji. Do poprawy jest jeszcze kilka elementów, takich jak odległości w linii obrony czy skuteczność pod bramką przeciwnika. Co najważniejsze, nie brakowało nam stuprocentowego zaangażowania przez cały mecz, co przełożyło się na zwycięstwo 19:0.

Warto dodać, że podczas obozu nie zabrakło też elementów integracyjnych. W piątek cały zespół świetnie bawił się na kręgielni, a w sobotę kibicowaliśmy dziewczynom z AZS UAM Poznań w walce o awans do final four Ekstraligi futsalu kobiet. Obóz dochodzeniowy można zatem uznać za bardzo dobrze przepracowany - wysoka frekwencja na zajęciach, zaangażowanie, dyscyplina oraz wspólna zabawa i nauka. Brawo!KS Koziołek Poznań 2006 - AP Błękitni Owińska

Na zakończenie obozu dochodzeniowego zawodnicy rocznika 2006 zmierzyli się z drużyną AP Błękitni Owińska.

Od pierwszego do końcowego gwizdka spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane, co owocowało dużą liczbą sytuacji bramkowych. Ostatecznie to drużyna gości okazała się minimalnie lepsza wygrywając 3:2. Najważniejszym celem naszych zawodników było zrealizowanie założeń taktycznych ćwiczonych podczas obozu dochodzeniowego i z tego podopieczni trenera Pawła nieźle się wywiązali. Co może cieszyć, zespół Koziołka - mimo wielu niewykorzystanych sytuacji - znacznie poprawił swoją grę w fazie atakowania.KS Koziołek Poznań 2007 - SPN Szamotuły

W sobotę, zespół rocznika 2007 rywalizował się w spotkaniu towarzyskim z rówieśnikami z Szkoły Piłki Nożnej Szamotuły.

Przed rozpoczęciem spotkania dało się dostrzec sporą różnicę na korzyść przyjezdnych pod względem warunków fizycznych. Nie przeszkodziło nam to jednak w rozegraniu dobrego spotkania. Nasi zawodnicy od początku podeszli bez respektu do wyższych od siebie kolegów. Walka była na każdym metrze boiska, bez cofania nogi. Podeszliśmy bardzo ofensywnie pod rywala, ale zapominaliśmy momentami o dyscyplinie w kryciu pod naszą bramką, co skutkowało dwukrotnym wyjściem przeciwnika na prowadzenie w pierwszej części spotkania. Naszych zawodników jednak to nie zraziło i cały czas z wielkim zaangażowaniem toczyliśmy bój z przyjezdnymi, którzy z każdą minutą mieli coraz większe problemy z upilnowaniem naszych akcji ofensywnych. Cieszy to, jak szybko potrafiliśmy wyprowadzić piłkę spod naszego pola karnego pod bramkę przeciwnika, zdobywając w ten sposób kilka bramek. Na uwagę zasługuje także postawa naszego bramkarza - Huberta, który popisał się w bramce wieloma ważnymi interwencjami.

Podsumowując, przy poprawie pewnych elementów taktycznych, możemy być bardzo groźnym zespołem w rundzie rewanżowej w rozgrywkach WZPN. Cieszy także fakt, że mimo rotacji pozycjami w dzisiejszym spotkaniu, w którym chłopcy uczyli się grać w różnych strefach boiska, stwarzaliśmy cały czas zagrożenie pod bramką rywali, zdobywając jednocześnie bramki. Kolejne spotkanie rozegramy z Canarinhos Skórzewo już 3 marca. Powodzenia!


Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen