W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W miniony weekend zawodnicy rocznika 2008 udali się na turniej do Berlina. Celem nadrzędnym wyjazdu było rozegranie niedzielnego turnieju, jednak wspólnie spędzony czas miał również wpłynąć na prawidłową integrację zespołu.

Do stolicy Niemiec udaliśmy się już w piątkowe popołudnie. Po przybyciu na miejsce i po załatwieniu spraw organizacyjnych znaleźliśmy czas na wspólną zabawę i rozegranie meczu w "dwa ognie". Przy tej okazji na boisku nie zabrakło emocji, a gra była zacięta do samego końca. Tak pozytywnym akcentem zakończyliśmy pierwszy dzień wyjazdu.

W sobotni poranek udaliśmy się do Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogliśmy podziwiać m.in. szkielety dinozaurów w rzeczywistych rozmiarach, eksponaty dzikich zwierząt, historię wszechświata w planetarium czy różnego rodzaju skały i minerały. Nie zabrakło również wielu ciekawostek technologicznych. W drodze powrotnej z Muzeum postanowiliśmy zobaczyć kilka miejsc charakterystycznych dla Berlina. Byliśmy m.in. przy Bramie Brandenburskiej czy obok Bundestagu. Popołudnie spędziliśmy rozgrywając grę wewnętrzną, podczas której zawodnicy mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności na różnych pozycjach na boisku. Wieczór upłynął nam na wspólnym seansie filmowym.

Niedzielę rozpoczęliśmy spacerem po okolicy, gdzie mogliśmy między innymi zobaczyć pozostałości Muru Berlińskiego, czy też aktywnie spędzić czas na pobliskim placu zabaw. W końcu nadszedł czas na sprawdzenie się w turnieju z rówieśnikami zza naszej zachodniej granicy. W turnieju wzięło udział 6 zespołów, w tym dwa nasze. Turniej rozgrywany był systemem ligowy, "każdy z każdym". Wszyscy przeciwnicy zawiesili wysoko poprzeczkę, mimo to nasze zespoły ambitnie walczyły w każdym spotkaniu. Ostatecznie zajęliśmy 4. i 6. miejsca, choć z przebiegu całych rozgrywek gra była dość wyrównana.

Do Polski wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, a także wzmocniliśmy więzi w naszym zespole. Już niedługo czekają nas trudne zmagania w rozgrywkach ligowych. Liczymy, że również ten wyjazd wpłynie pozytywnie na postawę naszego zespołu w rundzie wiosennej.


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen