W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Nasze najstarsze zespoły mają za sobą kolejny bardzo pracowity weekend. W sobotę prawie 80 zawodników ciężko pracowało podczas zajęć na cykloergometrach w klubie CityZen, a w niedzielę chłopcy rozegrali kolejne mecze kontrolne. Poniżej relacje trenerów.KS Koziołek Poznań 2001/02 - KS Polonia Środa Wielkopolska

Juniorzy Młodsi rywalizowali z drużyną, z którą spotkali się już w rundzie jesiennej. Wtedy nasz zespół raz wygrał, a raz przegrał.

Także tym razem spotkanie było bardzo zacięte, a oba zespoły stworzyły sobie podobną liczbę sytuacji bramkowych. Ostatecznie, pierwsi na prowadzenie wyszli goście, którzy na początku drugiej połowy wykorzystali bardzo prosty błąd przy otwarciu gry przez naszą drużynę. Kilka chwil później do remisu doprowadził Wojciech Grześkowiak, który wykorzystał zamieszanie w polu bramkowym rywali. W końcowej fazie spotkania mieliśmy jeszcze kilka szans, by zdobyć zwycięską bramkę, ale swoich okazji nie wykorzystali między innymi Jakub Górny, Daniel Grześkowiak czy Kacper Kuraszkiewicz.

W tym spotkaniu nasz zespół miał za zadanie sprawdzić elementy, nad którymi pracował podczas styczniowych treningów - nowe ustawienie w bronieniu, odpowiednie przesuwanie i agresywny odbiór piłki w określonych strefach. W atakowaniu staraliśmy się utrzymywać odpowiednie odległości pomiędzy środkowymi pomocnikami i tworzyć możliwości atakowania bocznymi sektorami boiska. Mecz z Polonią był tez okazją do wypróbowania gry na nowych pozycjach przez kilku zawodników. Podczas spotkania sporo elementów działało całkiem dobrze, choć z pewnością musimy nadal pracować nad ich doskonaleniem.KS Koziołek Poznań 2003 - KS Canarinhos Skórzewo

W minioną niedzielę zespół Trampkarza Starszego rozegrał mecz kontrolny z drużyną KS Canarinhos Skórzewo.

Gra od początku spotkania była wyrównana, a oba zespoły tworzyły sytuacje bramkowe. Z czasem zaczął przeważać zespół ze Skórzewa. Po teoretycznie niegroźnej sytuacji i błędzie indywidualnym, goście wyszli na prowadzenie. Pod koniec pierwszej części gry, zawodnicy Koziołka stworzyli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, jednak wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron, to nasz zespół prowadził grę. Mieliśmy bardzo dobre sytuacje do wyrównania wyniku. Niestety, kilka razy byliśmy nieskuteczni. Następnie w prosty sposób daliśmy się zaskoczyć rywalom i przegrywaliśmy już 0:2. Drużyna Koziołka odpowiednio zareagowała zarówno po pierwszej, jak i drugiej straconej bramce. Bramkę na 1:2 zdobył Piotr Narajowski. Asystę na swoje konto zapisał Fryderyk Schneider. Mimo kilku szans z obu stron, wynik spotkania już się nie zmienił.

Rozegrany sparing należy ocenić pozytywnie. Trener Michał był zadowolony z postawy zespołu, szczególnie w drugiej połowie. Zespół cały czas pracuje nad kilkoma aspektami, które z pewnością wpłyną na poprawę jakości gry naszego zespołu. Kolejny mecz kontrolny rozegramy w najbliższą niedzielę z MKS Victorią Września.KS Koziołek Poznań 2004 - KS Korona Zakrzewo

Kolejny mecz kontrolny mają za sobą zawodnicy rocznika 2004. Tym razem naszym rywalem był obecny lider II ligi, zespół KS Korona Zakrzewo.

Mecz od samego początku był zacięty i obfitował w wiele sytuacji bramkowych, ale także sporo błędów indywidualnych, na co z pewnością wpływ miały dość trudne warunki atmosferyczne. Nasza gra w tym meczu była na pewno na niższym poziomie niż w poprzednich trzech grach kontrolnych. Graliśmy bardziej chaotycznie, popełnialiśmy także błędy w ustawieniu w bronieniu i atakowaniu.

Ostatecznie, wygraliśmy mecz 3:0, zdobywając jednego gola w drugiej i dwa w trzeciej tercji (2 bramki zdobył Miłosz Stachowski, a jedna to gol samobójczy). Po chłopcach z pewnością widać było zmęczenie bardzo pracowitymi ostatnimi tygodniami czy choćby zajęciami na cykloergometrach, które odbyły się w sobotę. Od obozu dochodzeniowego, który odbędzie się w drugim tygodniu ferii, zajęcia będą już nastawione na doskonalenie zadań taktycznych czy kształtowanie elementów szybkościowych i umiejętności strzeleckich - tak, by najwyższa forma była gotowa na początek rundy wiosennej.KS Koziołek Poznań 2005 - KS Unia Janikowo

W niedzielę, 4 lutego, rozegraliśmy sparing z drużyną Unii Janikowo. Jako zespół prezentowaliśmy się całkiem nieźle, ale brak skuteczności w pojedynkach 1 na 1 w ataku i obronie oraz pod bramką przeciwnika przełożyły się na wyniki 3:6.

Zdecydowany najbardziej pozytywne były liczba stworzonych przez nasz zespół sytuacji podbramkowych oraz próby utrzymywania się przy piłce i budowania akcji od bramki. Szkoda słabszej skuteczności. Teraz przyszedł czas na wyciągnięcie wniosków i powrót do pracy. Okres przygotowawczy jeszcze się nie skończył, a już w drugim tygodniu ferii będziemy ciężko pracować na obozie dochodzeniowym na obiektach MOS.


Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen