W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Ostatni weekend stycznia zespół rocznika 2005 spędził bardzo aktywnie w Berlinie, gdzie pojechał na zaproszenie naszego zaprzyjaźnionego klubu, SV Rot-Weiss Viktoria Mitte 08. W sobotę, 27 stycznia, nasz zespół wziął udział w dwóch turniejach halowych, a w niedzielę zagraliśmy mecz kontrolny z drużyną SV Rot-Weiss Viktoria Mitte 08 na dużym boisku - pierwszy raz na całym w formacie 11 na 11.

Pierwszy z sobotnich turniejów potraktowaliśmy szkoleniowo. Graliśmy systemem 4+1 i jak to było ostatnio na sparingu pod balonem, w tym ustawieniu doskonaliliśmy współpracę trójki środkowych pomocników z napastnikiem. Wystawiliśmy dwie zbliżone do siebie umiejętnościami drużyny. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, a każdy zespół potrafił wygrać z każdym. Ostatecznie zajęliśmy 4. i 6. miejsce. Tytuł najlepszego bramkarza turnieju i statuetka trafiły do Kacpra Niezborały.

W drugim turnieju podzieliliśmy zawodników na dwie grupy, a kryterium doboru były umiejętności i poziom zaangażowania w pierwszym turnieju. Turniej znów był bardzo wyrównany i padło mnóstwo bramek. Tym razem zajęliśmy 1. i 5. miejsce. Po raz kolejny tytuł najlepszego bramkarza przypadł naszemu zawodnikowi - tym razem statuetka trafiła do Michała Szłapki.

Podsumowując, bardzo cieszy poziom zaangażowania chłopców, intensywność, bardzo dobra współpraca w defensywie i odważne pojedynki 1 na 1 w ataku.

W niedzielę zagraliśmy swój pierwszy sparing na pełnowymiarowym boisku. Przez cały mecz próbowaliśmy krótko otwierać grę i utrzymywać się przy piłce. Nie do końca czuliśmy odległości na tak długim boisku, ale z każdą minutą chłopcy coraz bardziej się przyzwyczajali. Kilka ciekawych sytuacji podbramkowych z obydwu stron, kilka świetnych interwencji bramkarzy i ostatecznie wynik 2:1 do przerwy. Po przerwie zaczęliśmy grać trochę wyżej i szerzej, stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, ale niestety nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i nasi przeciwnicy wykorzystali dwa błędy naszej obrony. Ostateczny wynik to 3:2 dla Viktorii Mitte.

Można być zadowolonym, że chłopcy dobrze prezentowali się na dużym boisku, realizowali założenia taktyczne i przede wszystkim - grali z pełnym zaangażowaniem i wielką odwagą. Weekend z pewnością był bardzo wartościowy pod względem szkoleniowym.

Galeria zdjęć - Berlin 2018Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen