Zespół Trampkarzy Starszych ma za sobą mecz kontrolny z drużyną KKS Lech Poznań. Była to bardzo dobra okazja do sprawdzenia aktualnej dyspozycji zawodników Koziołka.

Od samego początku spotkania gospodarze narzucili swój styl gry naszej drużynie. Potrafiliśmy odpierać ataki rywali, grając umiejętnie w obronie. W tej części gry stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych, jednak nie udało się pokonać bramkarza rywali. Na przerwę schodziliśmy, przegrywając 0:1, tracąc bramkę po błędzie indywidualnym.

Druga połowa zaczęła się od ataków naszego zespołu, które mogły przynieść zdobycz bramkową. Niestety, tego dnia, nie udało się nam zdobyć bramki. Z czasem przewaga zawodników Lecha stawała się coraz większa. Rywale potrafili ją udokumentować bramkami. Przy 3 z 4 straconych bramek w drugiej części gry, nasz zespół mógł zachować się znacznie lepiej w grze defensywnej.

Mimo niekorzystnego wyniku, sparing należy uznać za udany, ponieważ przyniósł on sporo wniosków przydatnych przed kolejnymi spotkaniami. Drużyna Koziołka zagrała w nieco eksperymentalnym zestawieniu, ale temu też służą gry kontrolne. Był to nasz pierwszy sparing w tym roku kalendarzowym i z pewnością forma zawodników ulegnie poprawie. W dodatku mierzyliśmy się z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Należy pamiętać, że do składu powoli powracają też zawodnicy po różnego rodzaju absencjach i trener Michał wierzy, iż będą oni wzmocnieniem dla zespołu.

Kolejne gry kontrolne w najbliższych tygodniach rozegramy z KS Canarinhos Skórzewo (4 lutego), MKS Victorią Września (11 lutego) i UKS-em Śrem, na zakończenie obozu dochodzeniowego, który rozpoczniemy w drugim tygodniu ferii.

Poza treningami i meczami sparingowymi, nasi zawodnicy w okresie przygotowawczym biorą również udział w zajęciach na cykloergometrach w ośrodku CityZen.