W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W sobotę, 13 stycznia, naszym zawodnikom z rocznika 2007 przyszło zmierzyć się w dwóch turniejach - jeden zespół zagrał w Kleszczewie,a drugi w Czerwonaku.

Pierwszy to turniej eliminacyjny do finałowego turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. Udział w imprezie brały tylko zespoły występujące w I lidzie okręgu poznańskiego, dlatego poziom był niezwykle wysoki. Po rozlosowaniu grup na naszej drodze stanęły takie zespoły jak UKS Śrem, Warta Międzychód i Akademia Piłkarska Piotra Reissa. Zmagania rozpoczęliśmy od rywalizacji z zespołem z Międzychodu. Pomimo dobrej gry, nie ustrzegliśmy się prostych błędów i ulegliśmy rywalom 0:2. Po krótkiej przerwie, w drugim meczu, stanęliśmy naprzeciw chłopcom ze Śremu. Tak jak w pierwszym meczu, tak i w tym, po dobrej grze i szybkim wyjściu na prowadzenie 1:0, przegrywamy 1:3. Po raz kolejny pogrążyły nas błędy własne przy budowaniu gry od bramki. Na koniec przyszło nam zmierzyć się z najmocniejszym rywalem tego dnia, AP Reissa. Przegrywamy to spotkanie 0:1, jednak nasza gra w tym meczu wyglądała zdecydowanie najlepiej spośród wszystkich pojedynków. Na koniec eliminacji zostawiliśmy dobre wrażenie po swojej grze, a wynik końcowy tego spotkanie mógł wyglądać lepiej, gdybyśmy tylko poprawili skuteczność pod bramką przeciwnika.

Drugim turniejem tego dnia były rozgrywki organizowane przez KS Koziołek Poznań. Zmagania toczyły się w hali Akwen w Czerwonaku, a do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów. Mecze rozgrywaliśmy systemem gry każdy z każdym, więc czekało nas sporo grania. Do pierwszego meczu przystąpiliśmy w bojowych nastrojach, jednak mimo przewagi przez większą część spotkania, ulegliśmy rywalom 0:1. Taki sam obrót sytuacji miał miejsce w dwóch kolejnych meczach, przez co po trzech jednobramkowych porażkach nie mielismy na koncie żadnych punktów. Widać było po chłopcach, że są rozgoryczeni sposobem, w jaki straciliśmy bramki. Przy lepszej skuteczności w działaniach ofensywnych, nasze nastroje mogły być odmienne. Jednak do końca turnieju pozostały nam dwa spotkanie, dlatego skupiliśmy się na najbliższych rywalach. Po dobrej grze w kolejnym meczu, pokonujemy rówieśników z Murowanej Gośliny 1:0, co zdecydowanie poprawiło nasze humory. Na koniec rywalizacji zagraliśmy z końcowym triumfatorem całej imprezy, Akademią Kreatywnego Futbolu. Turniej zakończyliśmy zatem na 5. miejscu.

W pierwszym, jak i drugim turnieju pokazaliśmy się z dobrej strony, do szczęścia zabrakło skuteczności i koncentracji przez cały mecz. Zmagania turniejowe rządzą się swoimi prawami i czasami jeden błąd może zaważyć o końcowym sukcesie. Pomimo tego trenujemy dalej, po to aby z końcem marca być gotowym na ponowną rywalizacje z najlepszymi zespołami w okręgu.


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen