W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Wraz z zakończeniem mijającego roku, czeka nas zmiana personalna dotycząca najstarszych zespołów Klubu Sportowego Koziołek Poznań.

Od początku obecnego roku, za roczniki 2001 i 2002 odpowiedzialny w naszym klubie był trener Adam Matuszewski, który wcześniej przez dwa sezony prowadził tylko tę młodszą grupę. Swoją pracę z obiema drużynami rozpoczął od udanego obozu w Babimoście. Później przyszła rywalizacja w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej kategorii B1 i B2.

Zakończenie rundy jesiennej to czas wniosków i podsumowań. Z dużym szacunkiem dla zaangażowania trenera, uznaliśmy, że zespołowi potrzebna jest zmiana. Zadanie połączenia potencjału drużyn roczników 2001 i 2002 nie było łatwe. Zastrzeżenia można było mieć niejednokrotnie do zaangażowania czy frekwencji naszych zawodników, tym bardziej, że oczekiwania i potencjał były obiecujące. Nie zmienia to faktu, że zakończenie pracy z tymi zespołami, to dla trenera Adama Matuszewskiego także rozstanie z naszym klubem. Mamy nadzieję, że nie na dobre.

Oczywistym jest, że zespoły roczników 2001 i 2002 są bardzo ważne dla naszego klubu i zależy nam, by funkcjonowały możliwie najlepiej. W związku z tym, od początku stycznia zaangażowani w prowadzenie zajęć tych roczników będą trenerzy Paweł Lisowski oraz Hubert Pilarski. Liczymy na nowe otwarcie, pozytywną atmosferę oraz zaangażowanie zawodników. W tej chwili celem jest utrzymanie drużyn w kategorii B1 i B2. Pierwsze dwa miesiące pokażą, czy jest na to szansa. Mocno w to wierzymy.

Z aktywnym udziałem osób prowadzących klub, chcielibyśmy spotkać się na początku stycznia z każdym z zawodników i porozmawiać o planach na najbliższe miesiące. Liczymy, że chłopcy, którzy trenowali jesienią, podejmą jeszcze raz wyzwanie. Mamy nadzieję, że pojawią się nowi zawodnicy, a to będzie możliwe tylko jeśli wszyscy podejdziemy do budowy tych zespołów z zaangażowaniem i nadzieją na lepszą postawę w rundzie wiosennej.

Do obozu dochodzeniowego, który odbędzie się w drugiej połowie ferii, nadal będziemy spotykać się w poniedziałki i czwartki. Czeka nas także sporo zajęć dodatkowych - w tym sparingi i treningi na cykloergometrach, o czym informować będziemy w osobnych komunikatach. Liczymy na udaną rundę wiosenną naszych najstarszych zespołów. Do zobaczenia na treningach.


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen