W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół rocznika 2009 Klubu Sportowego Koziołek Poznań wziął udział w miniony weekend w wycieczce do Hamburga oraz turnieju piłkarskim kategorii F1, organizowanym w Schwarzenbeku, Nikolausturnier 2017.

Do Niemiec wyjechaliśmy już w piątkowy poranek, by po południu dojechać do Hamburga i obejrzeć makiety w Miniatur Wunderland. Jest to jedna z największych atrakcji tego miasta, nie tylko dla najmłodszych. Wieczorem dotarliśmy do Schwarzenbeku, gdzie udaliśmy się najpierw na zasłużoną pizzę, a później do łóżek. Jeszcze przed zaśnięciem odbyła się odprawa przed turniejem.

W rywalizacji udział brały aż 24 drużyny, na czele z HSV Hamburg i Hansą Rostock. Pierwszego dnia przyszło nam rywalizować w grupie C z tym drugim zespołem oraz TuS Dassendorf, UH Adler, TSV Glinde i Lüneburger SK Hansa oraz w grupie D z TSV Gudow, TuS Aumühle, Wohltorf, Möllner SV, HSV oraz Barsbütteler SV. Nasz klub reprezentowały dwa zespoły. Wyniki z pierwszej części rywalizacji nie dały nam przepustki do górnej połowy drużyn biorących udział w Naikolausturnier 2017. Czekała nas jednak rywalizacja wśród 12 zespołów w tak zwanej Trostrunde.

Jeszcze w sobotę nasze drużyny zagrały w drugiej rundzie po dwa mecze. Ku naszej radości, wszystkie cztery spotkania udało się wygrać i oba nasze zespoły opuszczały halę będąc na czołowych miejscach w grupie G. Drugi dzień zaczęliśmy nieznaczną porażką z FC Lauenburg, ale kolejne mecze znowu przyniosły wiele pozytywnych emocji. Rywalizację w tej fazie zakończyliśmy na dwóch czołowych miejscach! Tym samym nasze zespoły zagrały w finałach Trostrunde o pierwsze i trzecie miejsce! W pierwszym meczu lepsza okazała się drużyna Ratzenburger SV. W pełnym emocji finale, przeciwko Lüneburger SK Hansa, dwa razy przegrywaliśmy, ale za każdym razem udawało nam się odrobić stratę. Kiedy na minutę przed końcem meczu Stanisław Ulatowski strzelił bramkę, czekaliśmy już na rzuty karne. Niestety, na sekundy przez końcem meczu straciliśmy gola i musieliśmy zadowolić się drugim miejscem.

Pełen emocji weekend zakończył się uroczystą dekoracją i rozdaniem nagród. Wszyscy nasi zawodnicy zasługują na słowa pochwały. Najwięcej bramek w naszej drużynie strzelił Dennis Dudek, a najwięcej asyst zanotował Stanisław Ulatowski. Świetnie na bramce spisywali się Marsell Szymczak oraz odkrycie turnieju, Malo Henry. Wszystkim chłopcom należą się brawa za zaangażowanie, bardzo dobrą grę oraz zachowanie godne zawodnika Koziołka.

Dziękujemy SC Schwarzenbek za ponowne zaproszenie. Rok temu zagraliśmy pod Hamburgiem zespołem rocznika 2008. Za rok mamy nadzieję pojechać drużyną rocznika 2010.

Galeria zdjęć - Hamburg 2017


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen