W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Trenerzy naszego klubu co roku biorą udział w konferencjach trenerskich czy wyjazdach na zagraniczne staże. W miniony weekend - już po raz trzeci - sami postanowiliśmy zorganizować warsztaty, które odbyły się na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego.

Tym razem nasze spotkanie zostało podzielone na trzy części. Na początku trener Łukasz Bigus podsumował rundę jesienną, a trenerzy dyskutowali nad sukcesami i porażkami, które miały miejsce w ostatnich miesiącach. Podczas dyskusji pojawiło się kilka ciekawych pomysłów, które w kolejnej rundzie powinny przełożyć się na jeszcze wyższy poziom sportowy naszych drużyn.

W drugiej części trener Michał Bigaj przedstawił prezentację na temat celów i zastosowań stretchingu dynamicznego i treningu funkcjonalnego w piłce nożnej. Była to zatem dobra okazja do rozmowy o tych elementach i podjęcie decyzji, w jaki sposób mają one być prowadzone w treningach w naszym klubie.

Trzecia część sobotniego spotkania odbyła się już na boisku, gdzie najpierw zajęcia praktyczne z zagadnień dotyczących stretchingu i treningu funkcjonalnego poprowadził trener Michał Bigaj, a następnie trening z zakresu małych gier rozwijających umiejętności podejmowania decyzji na boisku poprowadził trener Paweł Lisowski. Warto dodać, że część praktyczna naszych warsztatów nie mogłaby się odbyć bez pomocy kilkunastu zawodników rocznika 2004, którzy w tej części uczestniczyli.

Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia będą regularnie wpływać na warsztat trenerski szkoleniowców pracujących z młodzieżą w naszym klubie. Poza tym, w najbliższych tygodniach nasi trenerzy będą mogli podnosić swoje umiejętności podczas konferencji, a także wymieniać się doświadczeniami z zagranicznymi szkoleniowcami w trakcie grudniowych wyjazdów na turnieje do Szkocji i Niemiec.Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen