Za nami kolejne w tym sezonie mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

KS Polonia Środa Wielkopolska - KS Koziołek Poznań 2001

W miniony weekend kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli Juniorzy Młodsi. Nasza drużyna pokonała w wyjazdowym spotkaniu Polonię Środa Wielkopolska 1:0.

Pierwsza część spotkania była wyrównana, choć więcej klarownych okazji do zdobycia bramki mieli gospodarze. Z naszej strony najpierw groźnie uderzał z dystansu Paweł Włodarczak, a chwilę przed przerwą w dogodnej sytuacji skiksował Kacper Kuraszkiewicz.

Początek drugiej części spotkania to równie zacięta walka o piłkę w środkowej strefie. W końcu wychodzimy jednak na prowadzenie za sprawą mocnego i celnego uderzenia Łukasza Żądło zza pola karnego. Od tego momentu nasz zespół nieco cofnął się i skupił na rozbijaniu ataków rywali. W ostatnich minutach gry mieliśmy jeszcze trzy bardzo dobre okazje do podwyższenia prowadzenia, lecz zabrakło nam zimnej krwi pod bramką rywali. Końcówka spotkania po raz kolejny w wykonaniu naszego zespołu rozegrana była bardzo mądrze i dojrzale, dzięki czemu odnosimy zwycięstwo w Środzie Wielkopolskiej 1:0.

KS Koziołek Poznań 2003 - UKS Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

W ostatniej kolejce ligowej tej jesieni nasz zespół zmierzył się z drużyną UKS Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.

Zawodnicy Koziołka bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 4. minucie wynik otworzył Piotr Narajowski. Nasi zawodnicy kontrolowali grę i byli bardzo skuteczni. Po kwadransie prowadziliśmy już 4:0, a na listę strzelców wpisywali się - ponownie Piotr Narajowski, Michał Caliński i Kacper Michalak.

Po zmianie stron nasza gra wyglądała również bardzo dobrze. Potrafiliśmy utrzymać się przy piłce i cierpliwie budowaliśmy akcje. Kolejne bramki dla zespołu Koziołka zdobyli Dominik Kowalewski i Michał Caliński. W końcowej fazie spotkania honorowe trafienie zdobyli goście.

Nasz zespół zakończył rundę jesienną w pozytywnych nastrojach. Cieszy skuteczność naszego zespołu, która na przestrzeni jedenastu kolejek bywała na różnym poziomie. Przed nami treningi zimowe, które będą bardzo ważnym punktem przygotowań do rundy wiosennej, w której będziemy chcieli grać na jeszcze wyższym poziomie oraz osiągać lepsze wyniki.

KS Koziołek Poznań 2004 - AP Reissa Poznań

Przedostatnie ligowe spotkanie tej jesieni mają za sobą zawodnicy rocznika 2004. Tym razem zmierzyliśmy się z AP Reissa Poznań.

Od początku spotkania oba zespoły starały się przejąć inicjatywę i stworzyć okazje bramkowe. Zarówno gospodarze, jak i goście w pierwszej części gry byli bardzo skoncentrowani i dobrze zachowywali się podczas bronienia. Nasza drużyna tym razem dużo lepiej niż w poprzednich dwóch spotkaniach radziła sobie z budowaniem ataków. Niestety, w pierwszej połowie zdarzyły nam się dwa proste błędy - brak krycia podczas stałego fragmentu gry i niedokładne wyprowadzenie piłki, co wykorzystali przeciwnicy.

Po przerwie przewagę osiągnęli goście, którzy jednak byli nieskuteczni. Nasz zespół szukał natomiast szans po kontratakach, jednak brakowało nam odrobiny szczęścia i zimnej krwi. W końcówce spotkania mecz stał się bardziej chaotyczny w naszym wykonaniu, na co wpływ z pewnością miało sporo zmian, po których trudniej było nam się dobrze zorganizować, a przeciwnikom ułatwiło to zdobycie dwóch bramek.

Mimo porażki, długimi momentami było to bardzo solidne spotkanie w naszym wykonaniu - potrafiliśmy utrzymywać się przy piłce, dobrze prowadziliśmy atak pozycyjny i byliśmy dobrze zorganizowani podczas bronienia. Żałować można z pewnością sposobu, w jaki straciliśmy gole - były one wynikiem naszych bardzo prostych błędów, które na tym poziomie nie powinny nam się przydarzyć.

KS Koziołek Poznań 2005 - MLKS Warta Międzychód

Zdobyciem trzech punktów zakończył jesienną rundę rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zespół rocznika 2005. Na własnym boisku podejmowaliśmy MLKP Wartę Międzychód.

Nasza drużyna od początku spotkania narzuciła warunki gry. Długimi momentami udanie utrzymywaliśmy się przy piłce, wielokrotnie zagrażając bramce przeciwnika. Niestety, byliśmy wyjątkowo nieskuteczni. Jedyną bramkę przed przerwą zdobył Jakub Pawlak. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, choć nadal mieliśmy problem z umieszczeniem piłki w bramce przeciwnika. Na szczęście kolejny gol Jakuba Pawlaka oraz dwa trafienia Kuby Reynoldsa przesądziły losy spotkania i mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Cieszą trzy punkty na zakończenie jesiennych rozgrywek, cieszy postawa całego zespołu. Przed zespołem kilka miesięcy treningów, by z końcem marca ponownie wybiec na ligowe boiska. Powodzenia.

KS Koziołek Poznań 2006 - AP Wielkopolska Komorniki

W ostatniej kolejce drużyna rocznika 2006 mierzyła się na własnym obiekcie z AP Wielkopolska Komorniki.

Od początku spotkania nasi zawodnicy wyszli niskim pressingiem dając trochę więcej miejsca drużynie przyjezdnej. Było to pierwsze spotkanie od dawna, w którym nasi zawodnicy utrzymywali się dłużej przy piłce i byli bardziej cierpliwi od przeciwników. Najbardziej cieszy fakt, że po odbiorze piłki utrzymywaliśmy się przy niej, cierpliwie budując atak pozycyjny od tyłu, wykorzystując bramkarza oraz obrońców. Drużyna z Komornik miała mniej okazji do strzelenia goli. Naszej drużynie udało się oddać dużą liczbę strzałów z dystansu, co cieszy po ostatnim meczu, gdy nie byliśmy w stanie wypracować sobie dobrej sytuacji na uderzenie. W 40 minucie wynik spotkania otworzył Piotr Andrzejewski. Niestety, po strzelonej bramce w głowach zawodników pojawiło się rozluźnienie i 5 minut później drużyna z Komornik wyrównała. W 57 minucie po dobrej akcji ofensywnej na prawym skrzydle rzut rożny wywalczył Krzysztof Komin. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Hubert Szymanowicz, a mocnym uderzeniem nie dając szans bramkarzowi bramkę zdobył Karol Gendera. Spotkanie zakończyło się zatem wynikiem 2:1.

Drużyna rocznika 2006 przyzwyczaiła nas do wielkich emocji i walki do końca o wynik. Z dobrymi humorami kończymy rundę na 5 pozycji. Przez okres zimowy czeka nas dużo pracy, aby na wiosnę polepszyć swoją pozycję w lidze i poprawić swoje wyniki.

KS Koziołek Poznań 2007 - RKS Wełna Rogoźno

W niedzielę rozegraliśmy ostatnią kolejkę rundy jesiennej w I lidze okręgu poznańskiego. Na zakończenie tegorocznych zmagań ligowych podejmowaliśmy RKS Wełnę Rogoźno. Zespół, z którym przyszło nam się zmierzyć znajdował się na ostatnim miejscu w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Pomimo różnicy dzielącej obie drużyny w tabeli, wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Tak samo jak my, tak i chłopcy z Rogoźna chcieli zakończyć pierwszą rundę zmagań zwycięstwem.

Początek meczu to dobra gra naszego zespołu, dzięki czemu już w 2 minucie uderzeniem z dystansu wynik otworzył Jan Konieczny. Następnie kilka ataków naszych chłopców nie przyniosło podwyższenia rezultatu, mimo dogodnych sytuacji bramkowych. Po kilkunastu minutach przyjezdni zaczęli stwarzać sobie coraz to lepsze okazje i jedną z nich zamienili na bramkę wyrównującą. Od tego momentu nasi chłopcy zaczęli popełniać proste błędy i oddali inicjatywę zespołowi z Rogoźna, który wykorzystał to obejmując prowadzenie w meczu 3:1. Jeszcze przed przerwą udało nam się wrócić na właściwe tory i odrobić straty dzięki bramkom Kacpra Sroczyńskiego i Adama Madajewskiego.

W przerwie meczu, po krótkiej rozmowie, wyciągnęliśmy wnioski z popełnionych wcześniej błędów i na drugą część meczu wychodziliśmy skoncentrowani i jeszcze bardziej zmotywowani. Początek tej części gry to zdecydowane ataki naszego zespołu, które przyniosły nam bramkę na 4:3 autorstwa Adama Madajewskiego. Zaczęliśmy realizować założenia taktyczne, dzięki czemu gra wyglądała o wiele lepiej, a przewaga naszego zespołu rosła z każdą minutą. Nieustanne ataki przyniosły nam kolejne dwie bramki, które zdobyli Kacper Sroczyński oraz Mateusz Wieczorek. Nasi przeciwnicy zdołali jeszcze w samej końcówce strzelić gola, ustalając wynik końcowy na 6:4. Na uwagę zasługuję fakt, że swój debiut w naszym zespole zaliczył Rafał Piotrowski, a Milan Bromberek popisał się czterema asystami.

Pomimo nerwowej pierwszej połowy, w drugiej części gry pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Zdominowaliśmy przeciwnika i przejęliśmy kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi, dzięki czemu zdobyliśmy cenne 3 punkty na zakończenie roku. Szkoda po raz kolejny dużej liczby niewykorzystanych sytuacji, przez co niepotrzebnie wprowadzamy nerwową atmosferę we własne szeregi. Przed nami teraz długa przerwa od rozgrywek ligowych. Wiemy, nad czym musimy pracować i będziemy dążyli do poprawy naszej gry.