Za nami kolejne w tym sezonie mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

AP Reissa Poznań - KS Koziołek Poznań 2002

W minioną niedzielę kolejne ligowe spotkanie rozegrali Juniorzy Młodsi. Nasza drużyna w meczu 6. kolejki I Ligi Okręgowej uległa wiceliderowi tabeli, AP Reissa 1:5.

W początkowych minutach meczu nasza drużyna prowadziła grę, jednakże w 12 minucie gry nierozsądny faul z naszej strony we własnym polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Gospodarze wykorzystali "jedenastkę", a już po chwili podwyższyli swoje prowadzenie w meczu. W 28 minucie gry na zaskakujące uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Łukasz Żądło i ładnym strzałem zdobył dla naszego zespołu bramkę kontaktową. Kilka minut później stanęliśmy przed wyborną okazją do wyrównania wyniku meczu. Kacper Kuraszkiewicz został sfaulowany w polu karnym i sędzia zdecydował podyktować drugi w tym meczu rzut karny, Niestety strzał Łukasza Żądło poszybował ponad poprzeczką bramki. Gospodarze zdołali jeszcze przed przerwą dołożyć jedno trafienie i do szatni schodziliśmy przegrywając 1:3.

Druga część meczu to jeszcze większa przewaga w kreowaniu sytuacji podbramkowych przed drużynę AP Reissa. Nasza drużyna nie zdołała już zdobyć kolejnych bramek, a miejscowym ta sztuka udała się jeszcze dwa razy. Ostatecznie kończymy meczu przegrywając wysoko 1:5.

KS Lechia Kostrzyn - KS Koziołek Poznań 2003

W 6. kolejce I ligi okręgowej zespół Trampkarza Starszego udał się na spotkanie wyjazdowe z Lechią Kostrzyn.

Zespół Koziołka kapitalnie rozpoczął mecz, zdobywając bramkę w 26. sekundzie. Następnie po kilku minutach, to gospodarze przejęli inicjatywę. Nasz zespół miał swoje sytuacje, ale niestety ich nie wykorzystał, co zemściło się chwilę później, kiedy to Lechia zdobyła dwie bramki. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie, nasz zespół grał uważnie w defensywie i czekał na swoje szanse pod bramką rywali. Po jednym z rzutów rożnych udało nam się doprowadzić do wyrównania. W tej części spotkania, oba zespoły bardzo ambitnie walczyły o każdą piłkę. W ostatnich momentach meczu, gospodarze zdobyli bramkę na 3:2.

Drużyna Koziołka mimo wszystko rozegrała dobre spotkanie. Niestety, czynniki niezależne od nas, nie pozwoliły nam osiągnąć korzystnego rezultatu w tym meczu.

AP Błękitni Owińska - KS Koziołek Poznań 2004

Kolejny mecz wyjazdowy mają za sobą zawodnicy rocznika 2004. Tym razem naszym przeciwnikiem był zespół AP Błękitni Owińska.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 2. minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Mimo kilku naszych dobry sytuacji strzeleckich zespół z Owińsk kontrolował przebieg meczu od czasu do czasu wyprowadzając kontrataki. Po przerwie brakowało nam spokoju w rozegraniu akcji, a w końcowej fazie meczu gospodarze dołożyli dwa gole wykorzystując stworzone szanse i ostatecznie wygrywając 3:0.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w niedzielę z Huraganem Pobiedziska.

KS Koziołek Poznań 2005 - UKS Lider Swarzędz

W szóstej ligowej kolejce ligi młodzika starszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zespół rocznika 2005 zanotował trzecie w tym sezonie zwycięstwo. Naszym przeciwnikiem był zespół UKS Lider Swarzędz.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod nasze dyktando. Zespół Koziołka Poznań długimi okresami utrzymywał się przy piłce, co przełożyło się na prowadzenie. Po indywidualnej akcji swoją czwartą bramkę w tym sezonie zdobył Kuba Reynolds. Po przerwie w naszą grę wkradło się trochę chaosu i przeciwnicy mieli świetną okazję do zdobycia gola - uratował nas słupek. My także byliśmy bliscy podwyższenia prowadzenia, ale Maciej Dźwigała nie trafił do pustej bramki i mecz zakończył się naszym skromnym zwycięstwem.

Cieszy postawa całego zespołu. Słowa pochwały należą się bramkarzowi Michałowi Szłapce, który zachował czyste konto. Za tydzień zagramy na wyjeździe z drużyną KS Canarinhos Skórzewo.

KS Koziołek Poznań 2006 - KS Lipno Stęszew

Kolejne spotkanie w II lidze okręgowej młodzika D2 rozegrał zespół rocznika 2006. Drużyną przeciwną był KS Lipno Stęszew.

Od pierwszych minut drużyna gospodarzy przeważała w każdym aspekcie gry. Przyjezdni oddali naszym zawodnikom dużo pola do gry. Cierpliwość naszych piłkarzy i wykonywanie założeń przedmeczowych owocowało bramkami od pierwszych minut. Dużo zagrań prostopadłych do naszych dobrze dysponowanych i szybkich skrzydłowych kreowało wiele doskonałych sytuacji strzeleckich. Upór i dokładność dały nam ostatecznie wynik 5:1. Był to pierwszy mecz, w którym drużyna przeciwna zagroziła naszej bramce w minimalnym stopniu.

Należą się brawa za kolejne ligowe zwycięstwo. Udało nam się podtrzymać pasmo zwycięstw w ligowych meczach oraz brak porażki na własnym boisku. Za tydzień czeka nas ciężka potyczka z liderem w Gnieźnie.