Za nami pierwsze w tym sezonie mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

KS Koziołek Poznań 2001 - SKS Unia Swarzędz

W środę, 30 sierpnia, swoje pierwsze ligowe spotkanie w tym sezonie rozegrali Juniorzy Młodsi B1. Nasz zespół po bardzo emocjonującym meczu uległ Unii Swarzędz 2:3.

Już od pierwszego gwizdka sędziego nasi zawodnicy pokazali, iż w środowym spotkaniu będą walczyć o pełną pulę. Niestety, mimo dobrego początku, goście w 13 minucie gry po błędzie jednego z naszych zawodników wyszli na prowadzenie. Kilka minut później Unia zdołała jeszcze podwyższyć prowadzenie i na przerwę nasz zespół schodził przegrywając 0:2.

W przerwie spotkania kontuzjowanego Łukasza Żądło zmienił Kacper Kuraszkiewicz, który kilka minut po pojawieniu się na placu gry strzelił bramkę kontaktową. W dalszej części meczu obie drużyny stwarzały sobie okazje bramkowe, a nasz zespół zaciekle atakował dążąc do wyrównania. Ta sztuka udała nam się już w doliczonym czasie gry, a autorem trafienia był nasz środkowy obrońca, Wojciech Grześkowiak, który po akcji indywidualnej wpakował piłkę do siatki. Nasi gracze nie poprzestali na bramce wyrównującej i zamierzali jeszcze w ostatnich minutach wywalczyć zwycięstwo. Niestety, goście zdołali wyprowadzić w ostatniej akcji meczu zabójczą kontrę i trzy oczka ostatecznie powędrowały do Swarzędza.

Mimo porażki 2:3 nasi zawodnicy pokazali niesamowity charakter goniąc wynik do ostatnich minut meczu. Żal straconych punktów, jednakże cieszy fakt, iż drużyna pokazała wolę walki i ambicję, która miejmy nadzieję będzie procentować w kolejnych spotkaniach ligowych.

GKS Lechita Kłecko - KS Koziołek Poznań 2001

Drugie ligowe spotkanie Juniorzy Młodsi B1 rozegrali w minioną sobotę. Nasz zespół pokonał w wyjazdowym spotkaniu Lechitę Kłecko 2:0.

Sobotnie spotkanie okazało się być dużą loterią, a główną rolę odegrał stan murawy, na której przyszło się mierzyć zawodnikom. Grząskie boisko, z duża ilością stojącej wody płatało figle jednej, jak i drugiej drużynie. W pierwszej odsłonie meczu optyczną przewagę mieli gospodarze i to oni stworzyli sobie w tej części meczu dogodniejsze okazje do zdobycia bramki. Do przerwy gole jednak nie padły i na drugą cześć meczu obie drużyny wyszły zmotywowane do walki o komplet punktów.

Po kilkunastu minutach drugiej połowy nasz zespół za sprawą bramki Jana Jaśkowiaka zdołał wyjść na prowadzenie. W kolejnych minutach gry obie ekipy stworzyły sobie dogodne okazje do zdobycia bramki i wiadomym było, iż do ostatnich minut meczu rezultat spotkania jest sprawą otwartą. Na szczęście nasi gracze zdołał podwyższyć prowadzenie w 77 minucie gry, a bramka jaką zdobył Paweł Włodarczak była ostatnim trafienie w meczu i ostatecznie dała nam zwycięstwo 2:0.

W następnej kolejce Juniorzy Młodsi B1 rozegrają mecz na własnym terenie z MKS Mieszko Gniezno.

UKS Chrobry Poznań - KS Koziołek Poznań 2003

Drużyna Trampkarza Starszego udanie rozpoczęła zmagania w I lidze okręgowej. Naszym rywalem była drużyna UKS Chrobry Poznań.

Początek spotkania to dość ostrożna gra z obu stron. Z czasem dochodziło do sytuacji bramkowych, a naszemu zespołowi udało się wykorzystać już pierwsze z nich. Korzystny rezultat dodał drużynie pewności siebie i na przerwę schodziliśmy, prowadząc 3:0.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie, jak na początku spotkania. Drużyna Chrobrego miała swoje sytuacje, jednak dobrze w bramce spisywał się Kacper Rybarczyk. Zespół Koziołka był bardzo skuteczny tego dnia i wykorzystywał większość sytuacji bramkowych, dokładając jeszcze 4 trafienia. W końcowej fazie meczu Chrobry odpowiedział jednym trafieniem. Przeciwnicy mieli jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki, ale Wiktor Fedder efektownie obronił rzut karny strzelany przez gospodarzy. W drużynie Koziołka na listę strzelców wpisali się: Dominik Kowalewski, Kacper Michalak, Witold Kosmowski, Piotr Narajowski, Michał Caliński i dwukrotnie Tomasz Depa. Niemiłym akcentem tego spotkania była kontuzja Dominika Kowalewskiego. Mamy nadzieję, że niedługo wróci do treningów i wzmocni nasz zespół.

Cieszy wygrana na początek sezonu. Jest to jednak dopiero początek długiej rywalizacji. Z pewnością taki mecz, jak ten będzie motywacją do dalszej pracy.

KS Koziołek Poznań 2004 - SPN Szamotuły

W niedzielę pierwszy mecz na poziomie I ligi Trampkarzy Młodszych rozegrali zawodnicy rocznika 2004. Naszym przeciwnikiem był zespół z Szamotuł.

Do meczu podeszliśmy bardzo skoncentrowani i zmotywowani, co dało efekt już w drugiej minucie, gdy dobry przechwyt w środku pola Kuby Pawlaka zakończył celnym strzałem Miłosz Stachowski. Co ważne, prowadzenie nie wprowadziło rozluźnienia w nasze szeregi, ale nadal staraliśmy się grać bardzo konsekwentnie. Udało nam się stworzyć kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku, jednak zabrakło nieco zimnej krwi pod bramką rywali. Wreszcie, na kilka minut przed przerwą świetnie z rzutu wolnego uderzył Dawid Czajka, dając nam dwubramkowe prowadzenie.

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Błąd w wyprowadzeniu piłki gości wykorzystał Maciej Bajer, skutecznie kończąc sytuację 1x1 z bramkarzem. Od tego momentu gra była bardziej chaotyczna, a obu drużynom zdarzały się łatwe straty i błędy w rozegraniu akcji. Dzięki temu oba zespoły miały kilka dogodnych okazji strzeleckich, z których przed końcowym gwizdkiem tylko jedna zakończyła się golem - na 4:0 podwyższył bowiem Dawid Drozd. Ozdobą meczu mógł być strzał z rzutu wolnego Mateusza Cichockiego, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki.

Pierwsze spotkanie pokazało, że będzie to bardzo wymagający sezon i aby zdobywać punkty każdy z naszych graczy będzie musiał grać na swoim najwyższym poziomie. Jednak po pierwszym dobrym występie i zwycięstwie mamy z pewnością apetyt na kolejne.

SKS Unia Swarzędz - KS Koziołek Poznań 2005

Zespół rocznika 2005 KS Koziołek Poznań ma za sobą pierwszy mecz II ligi Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na inaugurację rozgrywek zmierzyliśmy się na boisku rywala z SKS Unią Swarzędz.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny miały sporo okazji do zdobycia gola. Kiedy wydawało się, że zespoły zejdą na przerwę przy wyniku bezbramkowym, Unia objęła prowadzenie. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Z upływem czasu jednak nasza ofensywa mniej zagrażała bramce przeciwnika, a linia obrony popełniała proste błędy, czego efektem była utrata aż 5 kolejnych goli. Bramkę honorową zdobył dla naszego klubu Maksymilian Chomicz.

Przed nami jeszcze 10 meczów w rundzie jesiennej sezonu 2017/18. Jeśli chcemy zdobywać punkty, musimy zaprezentować się lepiej. Oby tak było w kolejny weekend, kiedy to zagramy z Sucharami Suchy Las.

UKS Lider Swarzędz - KS Koziołek Poznań 2006

Pierwszy mecz w II lidze okręgowej Młodzików Młodszych ma za sobą drużyna rocznika 2006, która zmierzyła się w Zalasewie z Liderem Swarzędz.

W spotkaniu od początku przeważali gospodarze i zakończyło się ono wygraną Lidera 10:2. Zawodnicy ze Swarzędza tego dnia radzili sobie lepiej od podopiecznych trenera Pawła w organizacji gry, popełniając zdecydowanie mniej błędów na grząskim boisku. Z pewnością szybciej dostosowali się też do przejścia z gry na orliku do gry w formacie dziewięcioosobowym na większym boisku. W sobotę popełniliśmy sporo prostych błędów, które z pewnością musimy wyeliminować w kolejnych spotkaniach. Przed nami zatem czas wytężonej pracy, by każdy kolejny mecz był lepszy w naszym wykonaniu.

Warto dodać, że gole dla Koziołka zdobyli tego dnia Nina Szymanowicz i Tobiasz Kałka.

KS Warta Poznań - KS Koziołek Poznań 2007

W sobotę, 2 września, zespół KS Koziołek Poznań rocznika 2007 rozegrał swój pierwszy mecz na poziomie I ligi okręgu poznańskiego. Na samym początku naszym rywalem był bardzo wymagający zespół Warty Poznań.

Od samego początku spotkania było widać, że mecz będzie dla nas niezwykle trudny. Warciarze górowali przede wszystkim warunkami fizycznymi oraz lepszą organizacją gry w defensywie. Cały mecz toczył się w szybkim tempie, nie brakowało walki i determinacji w poczynaniach obu zespołów.

Przez większą część gry byliśmy zepchnięci do defensywy i co jakiś czas próbowaliśmy zagrozić przeciwnikowi szybkim kontratakiem, ale niestety robiliśmy to nieskutecznie. Pomimo skupienia i koncentracji nie ustrzegliśmy się prostych błędów w kryciu, co spowodowało utratę pierwszej bramki. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkową stratą.

Po krótkiej rozmowie w szatni wyszliśmy na drugą połowę jeszcze bardziej zmotywowani do walki. Niestety, kolejny prosty błąd w kryciu i brak asekuracji kosztował nas utratę trzeciej bramki. Taki obrót sytuacji wyzwolił w chłopcach sportową złość i ruszyliśmy do ataku. Po dobrym przejęciu piłki w środkowej strefie boiska przez Jana Koniecznego i precyzyjnym podaniu do Kacpra Sroczyńskiemu, zdobyliśmy kontaktową bramkę. Od tego momentu zaczęliśmy przeważać na placu gry i stwarzać coraz więcej sytuacji. Bardziej otwarta gra kosztowała nasz zespół stratę kolejnych dwóch bramek, na co potrafiliśmy odpowiedzieć jednym trafieniem Grzegorza Wojciechowskiego po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Wynik końcowy to 5:2 dla gospodarzy.

Z przebiegu całego meczu możemy być zadowoleni. Musimy wyciągnąś wnioski z popełnionych błędów i walczymy dalej!