W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Nim rozpoczniemy nowy sezon, warto jeszcze podsumować ligowe zmagania naszych zespołów w minionych miesiącach. Zaczynamy od rocznika 2008.

Rocznik 2008 rozpoczął sezon 2016/2017 z nowym trenerem. Pierwsze treningi pod wodzą trenera Marcina odbyły się już na początku sierpnia, natomiast pod koniec miesiąca zespół wyjechał na obóz sportowy do Janowic Wielkich. Czas ten poświęcony był przede wszystkim na doskonalenie umiejętności technicznych, nie zabrakło jednak wspólnej integracji i dobrej zabawy.

Runda jesienna była dla wszystkich zawodników czasem debiutów. Pierwsze mecze rozegraliśmy zarówno w rozgrywkach ligi WZPN jak i w Marathon Lidze Mistrzów Koziołka. Choć początki były trudne i było po nas widać brak wcześniejszego ogrania, to z każdym kolejnym meczem prezentowaliśmy się coraz lepiej. Dzięki spotkaniom rozgrywanym z mocnymi rywalami zdobywaliśmy cenne doświadczenia. Rywalizowaliśmy między innymi z zespołem Polonii Środa Wielkopolska, który ostatecznie zdobył pierwsze miejsce w turnieju wojewódzkim. My natomiast w lidze WZPN zajęliśmy 3 miejsce.

Okres zimowy to przede wszystkim treningi w hali, a także kolejne, cenne doświadczenia zbierane podczas spotkań kontrolnych oraz turniejów halowych. Szczególnie dobrze będziemy wspominać dwudniowy turniej w niemieckim Schwarzenbeku położonym niedaleko Hamburga, podczas którego mieliśmy okazję zmierzyć się z silnymi zespołami, m.in. HSV Hamburg, Hertha Berlin, Hansa Rostock czy Viktoria Berlin. Warto również wspomnieć, że okres zimowy zakończyliśmy wygrywając dwa turnieje z rzędu, Koziołek Cup w Czerwonaku, a także Red Box Junior Cup w Suchym Lesie.

W rundę wiosenną wkroczyliśmy z dużymi nadziejami, ale jednocześnie ze świadomością, że czeka nas sporo sportowych wyzwań. Pierwsze czekało nas już 19 marca podczas Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego U9, gdzie zajęliśmy 4 i 13 miejsce. Po raz kolejny czekała nas rywalizacja w lidze WZPN oraz Marathon Lidze Mistrzów Koziołka. Sporym doświadczeniem dla nas był również Międzynarodowy Turniej Piłkarski U9 Marathon & Pomartech Cup 2017, który po raz pierwszy był imprezą dwudniową. Spotkania rozgrywane z zespołami z różnych krajów, jak również z całej Polski były dla nas ciekawą lekcją. Wszystkie rozegrane minuty przyniosły pozytywny efekt w lidze WZPN, gdzie w swojej grupie zajęliśmy ostatecznie 1 miejsce. Sezon zakończyliśmy turniejem Irmal Cup w Kórniku.

Zespół zasłużył na wielkie brawa za zaangażowanie, ducha sportowej walki, a także za ciężką pracę oraz postępy jakie poczynili w minionym sezonie. A już od sierpnia ruszamy z przygotowaniami do nowego sezonu, który zapowiada się jeszcze lepiej.

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen