W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Mnóstwo świetnej zabawy i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, czekało w miniony weekend na młodych piłkarzy z Niemiec, Szkocji, Rosji, Litwy i Polski. 32 drużyny rocznika 2008 wzięły udział w organizowanym przez KS Koziołek Poznań 8. Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim U9 Marathon & Pomartech Cup 2017.

Na turnieju organizowanym przez Klub Sportowy Koziołek Poznań pojawił się tradycyjnie szkocki klub Spartans Edynburgh FC, niemiecka Viktoria Mitte, rosyjski MFC Olimpik Kaliningrad, litewska akademia FA Narbekovo oraz ponad 20 drużyn z całej Polski. W pierwszej rundzie zespoły zagrały w czterech ośmiozespołowych grupach, każdy z każdym. W rundzie finałowej system był podobny, z tym że organizatorzy skojarzyli ze sobą zespoły o podobnym potencjale. Najlepsi walczyli o ostateczne zwycięstwo w imprezie. W tej sposób każda drużyna rozegrała w dwa dni aż 13 spotkań!

To pierwsza edycja turnieju, w której biorą udział aż 32 zespoły - mówi Artur Papierowski, Koordynator Grup Młodzieżowych KS Koziołek Poznań. Warto powiedzieć, że na każdą z imprez, co roku dostajemy kilkukrotnie więcej zgłoszeń.

W pierwszej rundzie trzy zespoły zaliczyły komplet punktów - MFC Olimpik Kaliningrad, KS Arkonia Szczecin oraz KS Królewscy Płock. Nieźle zaprezentowała się drużyna gospodarzy - KS Koziołek Poznań, która w grupie A zajęła trzecią lokatę i była bardzo bliska awansu do najlepszej ósemki turnieju. Niestety, w meczu z KS Gwiazda Bydgoszcz, spotkaniu decydującym o awansie, padł remis, i to ta druga drużyna cieszyła się z sukcesu.

Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna FA Narbekovo, która zgromadziła w niedzielę 18 punktów, drugiego dnia turnieju wygrywając wszystkie spotkania. Drugie miejsce trafiło do szczecińskiej Arkonii, a na trzecim rozgrywki zakończył zespół Wisełki Bydgoszcz.

Dla chłopców to wspaniała przygoda i pełne emocji spotkanie z rówieśnikami, którzy dzielą wspólną pasję - mówi Marcin Kotowski, trener KS Koziołek Poznań. Bez względu na ostateczną lokatę, każdy zespół zagrał trzynaście pasjonujących spotkań. Dla wszystkich zawodników to z pewnością impuls do dalszych treningów.

W grupie nazwanej przez organizatorów Messi - walka o miejsca 9-16, najlepsza okazała się drużyna SKS Wigry Suwałki. W grupie Ronaldo - miejsca 17-24, MP Inowrocław, a w grupie Griezmann, gdzie grano o miejsca 25-32, Spartans Edinbugh FC.

To największa zorganizowana do tej pory przez KS Koziołek Poznań impreza. Klub dynamicznie się rozwija i w tym sezonie szkoli ponad 250 zawodników od przedszkolaków do juniorów. 8 starszych zespołów walczy z powodzeniem w pierwszych i drugich ligach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Na uczestników, poza samą rywalizacją, czekało sporo emocji. W przerwie turnieju swoje umiejętności zaprezentowali jedni z najlepszych w naszym kraju zawodników freestyle football, Rafał Wiśniewski i Stanisław Kościelny. Podczas dekoracji organizatorzy nagrodzili wszystkich chłopców medalami i pamiątkowymi koszulkami. Każdy z trenerów wybrał także jednego z zawodników w swoim zespole, który tego dnia zasłużył na specjalne wyróżnienie.

Dziękujemy sponsorom tytularnym - firmom Pomartech oraz Marathon International, firmie Zina oraz Miastu Poznań, które po raz kolejny wsparło naszą imprezę.

Już za rok, w weekend majowy, odbędzie się kolejna edycja turnieju. Tym razem na boisko wybiegną zespoły rocznika 2009. Już teraz swój udział zapowiedziało wiele drużyn. Organizatorzy liczą na przyjazd zespołów z całej Europy!

Marathon & Pomartech Cup 2017 - I dzień - galeria zdjęć
Marathon & Pomartech Cup 2017 - II dzień - galeria zdjęć


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen