W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W sobotę, 11 marca, na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego odbył się pierwszy z wiosennych turniejów organizowanych przez nasz klub. Tego dnia rywalizowało 14 zespołów złożonych z zawodników rocznika 2004.

Podopieczni trenera Pawła zostali podzieleni na dwie ekipy. Koziołek Poznań Żółty w fazie grupowej walczył z FA Leszno, Spartą Konin, Huraganem Pobiedziska, AP Dębiec, Orłami Komorniki i WAP Poznań. Chłopcy spisali się naprawdę dobrze, odnieśli trzy zwycięstwa i zanotowali trzy porażki. Dziewięć zdobytych punktów pozwoliło nam na zajęcie 4. miejsca w grupie i umożliwiło walkę o 7. miejsce w klasyfikacji turnieju. W tym pojedynku zmierzyliśmy się z zespołem AKF Poznań. Ostatecznie pokonaliśmy lokalnego rywala 1:0 i zajęliśmy 7. lokatę w turnieju.

Drugi z naszych zespołów, Koziołek Poznań Zielony, rywalizował z Viktorią Mitte, Gwiazdą Bydgoszcz, Wartą Międzychód, Orlikiem Mosina, AKF Poznań i Przemysławem Poznań. Chłopcy w fazie grupowej okazali się najlepsi, zdobywając 16 punktów. Wygraliśmy pięć meczów, a jeden - z Przemysławem - zakończyliśmy bezbramkowym remisem. Takie wyniki dały nam awans do finału turnieju, gdzie zmierzyliśmy się z FA Leszno. W zaciętym meczu lepsi okazali się przeciwnicy, którzy wygrali 1:0.

Oba nasze zespoły zasłużyły na pochwały. Chłopcy pokazali sporo ciekawych akcji, zdobyli kilkanaście bramek i przede wszystkim walczyli z dużym zaangażowaniem i poświęceniem o każdy punkt. Brawo!

Ogólnopolski Turniej U13 - Galeria Zdjęć

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. FA Leszno
2. KS Koziołek Poznań Żółty
3. UKS Orlik Mosina
4. MGKS Huragan Pobiedziska
5. KS Gwiazda Bydgoszcz
6. AP Dębiec
7. KS Koziołek Poznań Zielony
8. AKF Poznań
9. SV Rot-Weiss Viktoria Mitte
10. AF Orły Komorniki
11. MLKS Warta Międzychód
12. CKS Sparta Konin
13. MKS Przemysław Poznań
14. Wielkopolska Akademia Piłkarska
Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen