W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Pięciu trenerów Klubu Sportowego Koziołek Poznań spędziło ostatnio pięć dni w stolicy Wielkiej Brytanii. Był to czas spotkań, rozmów i obserwacji treningów w czołowych angielskich akademiach piłkarskich.

Adam Matuszewski, Marcin Kotowski, Paweł Lisowski, Artur Papierowski oraz Łukasz Bigus pobyt w Londynie rozpoczęli już w środę, tak by następnego dnia pojawić się w Queens Park Rangers. Tam, na zaproszenie Bartosza Andryszaka, zapoznaliśmy się z filozofią klubu, porozmawialiśmy o realiach szkolenia w Wielkiej Brytanii oraz obejrzeliśmy sparing drużyny U18. Drugim przystankiem w Londynie była dla nas akademia Crystal Palace FC. Jeszcze w czwartek mieliśmy okazję obserwować zajęcia dla bramkarzy oraz trening zespołu U16. W kolejnych dniach obejrzeliśmy treningi kategorii wiekowych od U9 do U18, a także mieliśmy okazję porozmawiać z Szefem Szkolenia Akademii Crystal Palace FC, Davidem Muirem oraz trenerem bramkarzy, Tomaszem Królem. Z zaciekawieniem czekaliśmy na niedzielę, kiedy to zespoły Crystal Palace FC miały zagrać z inną akademią, z którą nawiązaliśmy niedawno kontakt. Mecze z Norwich City FC, bo o nich mowa, były niezwykle wyrównanie. Co ciekawe, w młodszych kategoriach pojawili się na boisku chłopcy, którzy w minionych dwóch latach odwiedzali nasze miasto podczas organizowanego przez nasz klub Pomartech Cup.

Czas wolny upłynął naszym trenerom na odwiedzinach na White Hart Lane, stadionie Tottenhamu, oraz Stadionie Olimpijskim, na którym mecze rozgrywa West Ham United. W sobotę mieliśmy okazję zobaczyć mecz Championship pomiędzy Fulham FC a Reading. Na Craven Cottage padło aż pięć bramek, wszystkie dla gospodarzy, więc atmosfera była fantastyczna.

Pobyt w Londynie to bardzo cenne doświadczenie i przygoda. Podziękowania należą się naszemu sponsorowi - firmie Marathon International, a także trenerom, którzy pomogli nam w organizacji tego pobytu - Tomaszowi Królowi, Bartoszowi Andryszakowi oraz Krzysztofowi Skarżyńskiemu. Liczymy, że takie spotkania będą procentować w przyszłości.Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen