W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Chłopcy z rocznika 2008 sezon 2016/2017 rozpczęli z nowym trenerem. Zarówno treningi sierpniowe, jak i obóz w Janowicach Wielkich były czasem do poznania się i zintegrowania zespołu z trenerem Marcinem. W rundzie jesiennej czekała nas rywalizacja na dwóch frontach. Zespół czekał debiut zarówno w Marathon Lidze Mistrzów Koziołka, jak i w Lidze WZPN. Zawodnicy dobrze przepracowali przygotowania do sezonu. Zwłaszcza obóz był okazją dla chłopców do podniesienia swoich umiejętności, nie zabrakło jednak przy tym dobrej zabawy.

Od początku września zaczęliśmy rozgrywki Marathon Ligi Mistrzów Koziołka. Rozgrywki te były przede wszystkim szansą do występów dla zawodników, którzy regularnie trenowali oraz wyróżniali się zaangażowaniem i dobrym zachowaniem podczas treningów. Początki okazały się niełatwe dla naszego zespołu. Pomimo starań i zaangażowania zawodników w grze, rundę zasadniczą zakończyliśmy na 8. miejscu, znajdując się w Grupie Srebrnej. W rundzie finałowej nasz zespół potwierdził, że z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, a co za tym idzie wyniki są coraz lepsze. Z sześciu meczów rozegranych w rundzie finałowej, pięć wygraliśmy i jeden zremisowaliśmy. Dzięki temu zajęliśmy pierwsze miejsce w Grupie Srebrnej. Dobrą dyspozycję chłopcy potwierdzili w ostatnią sobotę rozgrywek, w której zdobyli Puchar Ligi.

Jeszcze większym wyzwaniem dla naszego zespołu okazały się turnieje w ramach rozgrywek Ligi WZPN. Pierwsze mecze pokazały, że nasz zespół poczynił postępy. Podczas pierwszych turniejów chłopcy nawiązali równą walkę z faworyzowanymi przeciwnikami. Debiut okazał się dość trudny, ale z pewnością zebrane doświadczenie pomoże nam w kolejnych meczach. Ostatecznie zakończyliśmy rundę jesienną Ligi WZPN na trzecim miejscu w tabeli. Zespół po raz pierwszy zagrał w tych rozgrywkach i jak na debiut wypadliśmy całkiem nieźle.

Chłopcom należą się brawa za postępy, które poczynili i za litry potu wylane podczas ligowej rywalizacji. Już teraz nie możemy doczekać się rundy wiosennej!

Obecnie mamy przerwę zimową w rozgrywkach. Podczas treningów na hali doskonalimy nasze umiejętności techniczne i grę zespołową. Czeka nas też wiele ciekawych turniejów halowych, m.in. wyjazd do niemieckiego Schwarzenbecku i gra z takimi zespołami jak Hamburger SV. Liczymy na to, że zebrane doświadzczenie będzie procentować już w rundzie wiosennej.Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen