W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W minioną sobotę w rozgrywkach ligi WZPN zadebiutowali zawodnicy rocznika 2008. W Kategorii Żaka mecze rozgrywane są na zasadzie turniejów rozgrywanych w czterech terminach, gdzie każda z drużyn w grupie, raz jest gospodarzem. Nasi chłopcy trafili do grupy IV, gdzie mierzą się z Polonią Środa Wielkopolska, UKS Śrem i Avią Kamionki. Organizatorem pierwszego turnieju był zespół UKS Śrem.

Pierwsze, debiutanckie spotkanie rozegraliśmy z zespołem Polonii Środa Wlkp. Mecz zakończył się wygraną naszego przeciwnika 3:0. Chłopcy dzielnie walczyli na boisku i rozegrali naprawdę dobre zawody. Jednak mimo wielu sytuacji nie udało nam się zdobyć bramki. Na wyróżnienie w tym meczu zasłużył Marcel Witkowski, który zagrał na pozycji bramkarza i kilkoma świetnymi interwencjami ratował nasz zespół przed utratą bramki.

Kolejnym przeciwnikiem był zespół Avii Kamionki. To spotkanie przyszło nam rozgrywać zaraz po poprzednim meczu i chłopcom brakowało sił na grę w szybkim tempie. Mimo to udało nam się odnieść zwycięstwo dzięki dwóm trafieniom Igora Kozłowskiego. Zespołowi należą się brawa za to spotkanie, gdyż pomimo zmęczenia i wysokiej temperatury dawali z siebie wszystko od pierwszego do ostatniego gwizdka.

W ostatnim meczu przyszło nam rywalizować z gospodarzem turnieju, zespołem UKS Śrem. Spotkanie lepiej rozpoczęli nasi zawodnicy, którzy do przerwy prowadzili 2:0. Bramki zdobyli kolejno Igor Kozłowski i Aleks Merlinger. Po przerwie zaatakowali gospodarze, którym udało się doprowadzić do remisu. Mimo ataków naszego zespołu nie udało nam się już zdobyć bramki. W końcówce spotkania to przeciwnicy mieli więcej sił i zdobywając dwie bramki ustalili wynik meczu 4:2.

Turniej uważamy za udany. Chłopcy z każdym tygodniem czynią duże postępy, a na boisku dają z siebie 100%. Liczymy, że po debiucie w rozgrywkach WZPN w kolejnych turniejach będzie coraz lepiej.

Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen