W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Każdy z naszych trenerów przygotował podsumowanie sezonu 2015/2016. Tym razem czas na zespół rocznika 2005.Zespół rocznika 2005 ma za sobą kolejny już sezon w barwach Klubu Sportowego Koziołek Poznań. Drużyna walczyła na wielu frontach, wielokrotnie prezentując umiejętności nabyte podczas treningów.

Po udanej jesieni, drużyna zagrała w trzeciej lidze orlików starszych, gdzie zmierzyła się z AP Błękitni Owińska, SKS Unia Swarzędz, UKS Lider Swarzędz oraz UKS Stoper Poznań. Łączny dorobek zespołu to 15 punktów. W meczach ze swarzędzkim Liderem zanotowaliśmy dwa zwycięstwa. Druga drużyna z tego miasta sprawiła nam trochę więcej kłopotów. Pierwsze nasze starcie to minimalna porażka, ale juz w rewanżu, na boisku przeciwka, to my byliśmy górą - przede wszystkim dzięki bramkom Kuby Reynoldsa oraz świetnie wykonanym rzutom wolnym przez Dawida Sangowskiego. W dwóch meczach z poznańskim Stoperem wywalczyliśmy tylko 2 punkty. O ile pierwsze spotkanie, na naszym boisku, było wyrównane, o tyle w meczu na boisku przeciwnika zagraliśmy dużo lepiej, ale nieskutecznie i w meczu bramki nie padły. Pierwsze spotkanie z Błękitnymi to nasze prowadzenie 8-4. Niestety, ostatnie 10 minut to 4 gole zespołu z Owińsk, co sprawiło, że nie udało nam się zdobyć 3 punktów. W rewanżu było już lepiej i pewnie wygraliśmy.

Nasze wiosenne mecze trzeba w ogólnym rozrachunku ocenić pozytywnie. Warto dodać, że zespół w czerwcu wygrał wszystkie trzy spotkania, co pozwoliło znacznie poprawić dorobek punktowy. Szkoda meczów z poznańskim Stoperem, który ostatecznie wygrał nasza grupę, oraz z Akademią Piłkarską Błękitni Owińska, gdzie straciliśmy prawie pewne trzy punkty.

Warto odnotować, że drużyna zagrała w kilku turniejach oraz wyjechała na blisko tydzień do Szkocji. Zima udało nam się wygrać turniej organizowany przez Akademię Piłkarską Błękitni Owińska, wiosną, w podobnej imprezie, ustąpiliśmy tylko jednej drużynie. Wyjazd do Szkocji był niesamowitą przygodą dla całego zespołu. Zintegrował drużynę, a także pozwolił spotkać się z rówieśnikami z Wielkiej Brytanii. Cennym akcentem był sparing z drużyną FC Hearts Edinburgh. Mecz ten nieznacznie przegraliśmy, ale postawa napawała dużym optymizmem przed runda wiosenną.

Nieźle zagraliśmy w Marathon Lidze Mistrzów Koziołka, gdzie wygraliśmy Grupę Srebrną. Dobre mecze przeplataliśmy słabszymi, więc awans do najlepszej czwórki nie był możliwy. W drugiej rundzie zagraliśmy jednak równiej, co dało nam pierwsze miejsce.

Warto dodać, ze drużyna równocześnie przygotowywała się do kolejnego sezonu i rozegrała cztery sparingi wg formatu 8 zawodników w polu plus bramkarz. Trzy mecze udało nam się dość pewnie wygrać - kolejno z TMS Suchary Suchy Las, Wielkopolską Akademią Piłkarską oraz Klubem Sportowym Polonia Środa Wielkopolska. Jedyną porażkę zanotowaliśmy z KS Sparta Oborniki. To dobry prognostyk przed kolejnym sezonem.

Wyniki to jedno. One nie są najważniejsze i nie zawsze odzwierciedlają postawę na boisku. Chłopcom należą się duże pochwały za postawę w tym sezonie, wysoką frekwencję oraz zaangażowanie. Gra zespołu wyglądała wielokrotnie bardzo dobrze. Chłopcy potrafią wygrać pojedynek 1 na 1, dokładnie piłkę podać, wiedzą jak zachować się na danych pozycjach. Naszym mankamentem w minionym sezonie była skuteczność. Największe postępy w tym sezonie zrobili Olaf Cichecki oraz Mateusz Rudnicki. Wyróżnieni zostali także, za postawę w rundzie jesiennej i wiosennej, odpowiednio Jakub Wojciechowski oraz Kuba Reynolds.

Przed nami obóz oraz kolejny sezon. Mamy nadzieje, ze drużyna będzie miała wiele powodów do radości! Przed nami liga młodzików Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, ostatnie dwie rundy Marathon Ligi Mistrzów Koziołka oraz z pewnością wiele sparingów, turniejów oraz wyjazdów.piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Urząd Miasta Poznania PoznańCentrum Medyczne Diagnosispiłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskaCityZen