W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Każdy z naszych trenerów przygotował podsumowanie sezonu 2015/2016. Tym razem przyszedł czas na zespół rocznika 2004.Sezon 2015/2016 był dla rocznika 2004 pierwszą okazją do zmierzenia się z nowymi warunkami gry - formatem 9x9, większym boiskiem czy wprowadzeniem gry na spalone. Od początku sierpnia - najpierw podczas treningów w Poznaniu, a następnie w trakcie obozu w Babimoście - chłopcy włożyli sporo pracy, aby do tych zmian się przygotować. Przed sezonem drużyna rozegrała kilka meczów kontrolnych w wymagającymi przeciwnikami i dobrze się w nich zaprezentowała.

Zmagania ligowe rozpoczęliśmy na początku września - trafiliśmy w nich na AP Błękitni II Owińska, UKS Concord Murowana Goślina, KS Mieszko Gniezno I oraz MKS Przemysław Poznań. Wyniki pokazały, że była to najbardziej wyrównana i wymagająca grupa w tej kategorii wiekowej, ale dzięki temu każdy mecz był sporym wyzwaniem i trudno było wcześniej wskazać faworyta. Ostatecznie nasz zespół zajął trzecie miejsce, choć walka o wyższe lokaty trwała do ostatniej kolejki.

Zimową przerwę w rozgrywkach ligowych poświęciliśmy między innymi na poprawę umiejętności technicznych czy koordynacyjnych (także podczas zajęć w Centrum CityZen). Chłopcy wzięli także udział w kilku turniejach halowych, z których najważniejszym był ten w Berlinie, gdzie zaprezentowaliśmy się naprawdę bardzo dobrze. Po obozie dochodzeniowym przyszedł czas na turnieje oraz mecze kontrolne rozgrywane już poza salą.

W rundzie wiosennej trafiliśmy do grupy z AP Błękitni Owińska I, KS Mieszko Gniezno II, UKS Concord Murowana Goślina i KS Wełnianka Kiszkowo. Grupa ta była zdecydowanie mniej wymagająca niż jesienna, a dodatkowo ostatni z zespołów wycofał się z rozgrywek. Zakończyliśmy ją zajmując I miejsce w tabeli z kompletem zwycięstw. W związku z małą liczbą spotkań ligowych, staraliśmy się szlifować formę grając z lepszymi drużynami w spotkaniach towarzyskich.

Jednocześnie przez osiem weekendów dzielnie walczyliśmy w Lidze Mistrzów Koziołka. Ze względu na to, że była to ostatnia edycja, w której rocznik 2004 brał udział, chłopcom bardzo zależało na ostatecznym zwycięstwie. Dzięki ambitnej walce do ostatniego meczu, ten cel udało nam się osiągnąć i chłopcy odebrali na koniec rozgrywek zasłużone złote medale.

Sezon 2015/2016 pokazał, że nasz zespół stać na bardzo dobre występy, nawet gdy mierzyliśmy się z najlepszymi zespołami w okolicy. Większość zawodników nie ma już problemów z radzeniem sobie z grą na dużym boisku, a co za tym idzie w większymi wymaganiami w zakresie organizacji gry czy podstaw taktycznych. Dzięki dobrym występom wiosną i zajęciu I miejsca w tabeli, od września będziemy mieli okazję występować w liczniejszej i dużo bardziej wymagającej grupie wicemistrzowskiej. W związku z tym czeka nas dużo pracy już od początku sierpnia, a podczas obozu w Babimoście popracujemy także nad grą w nowym ustawieniu. Bez wątpienia w zasięgu chłopców jest także najważniejszy cel na najbliższy sezon - wywalczenie miejsca premiowanego awansem do grupy mistrzowskiej.piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Urząd Miasta Poznania PoznańCentrum Medyczne Diagnosispiłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskaCityZen