W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Każdy z naszych trenerów przygotował podsumowanie sezonu 2015/2016. Czas na pierwszy z dwóch zespołów rocznika 2003.Po udanej rundzie jesiennej, zespół rocznika 2003 przygotowania do wiosny rozpoczął podczas zimowego obozu dochodzeniowego. Wówczas było już wiadomo, iż po reformie rozgrywek młodzieżowych liga wicemistrzowska w kategorii młodzika starszego będzie liczyła 8 zespołów, co oznaczało, iż część zawodników ma przed sobą 14 meczów, natomiast gracze drugiego zespołu zagrają w grupie 6-zespołowej. Do takiej liczby gier należało się odpowiednio przygotować. Chłopcy ciężko pracowali na treningach, gdzie głównym akcentem motorycznym była wytrzymałość, natomiast zadanie taktyczne dotyczyło ataku pozycyjnego. Okres ten zakończyliśmy udanym sparingiem z Viktorią Mitte, który wygraliśmy 9:6, mimo iż po raz pierwszy zagraliśmy w składach 11-osobowych. W marcu chłopcy dobrze zaprezentowali się w organizowanym przez nas turnieju, w którym zajęliśmy 4 miejsce pokonując po drodze między innymi Polonię Środa Wlkp.

Postawa podczas stacjonarnego zgrupowania oraz w czasie sparingów, a także frekwencja na treningach decydowały o przypisaniu do pierwszego lub drugiego zespołu. Zawodnicy grający II lidze rozegrali 14 spotkań wygrywając 8 i przegrywając 6, zdobyli przy tym 44 bramki tracąc 23. Ostatecznie zostali sklasyfikowani zostali na 4 miejscu, które wedługg przewidywanych zamian w formule rozgrywek daje awans do I ligi trampkarzy w przyszłym sezonie. Cieszy z pewnością postawa w początkowych meczach, kiedy to dwukrotnie tracąc bramkę zespół odrabiał straty i wygrywał. W końcowej części sezonu niestety walory te zatraciły się.

Podczas przygotowań do następnego sezonu rozgrywek w lidze mistrzowskiej, do której awansowali nasi chłopcy, trzeba znaleźć odpowiedź na brak skuteczności w zdobywaniu bramek w meczach z równorzędnymi drużynami. Ponieważ grę naszego zespołu charakteryzuje bardzo dobra gra pozycyjna i wprowadzanie piłki do gry od własnej bramki. Zaletą jest to, że nie gramy piłki polegającej tylko na prostym wybijaniu futbolówki do przodu. Zawsze starannie przygotowujemy akcje ofensywne. Chłopcy nie boją się podejmować pojedynków jeden na jeden. Granie piłką, a nie pozbywanie się jej bez przygotowania, powinno zaprocentować w kolejnych meczach. Należałoby jednak poprawić szybkość w przeprowadzaniu akcji ofensywnych i popracować nad dokładnością podań mających otwierać drogę do zdobycia bramek.

Na koniec kilka statystyk i wyróżnienia. Ogólna frekwencja zespołu w tym sezonie to: 73,38%. Średnia za noty w całym sezonie to: 3,95 (w sześciostopniowej skali).

Frekwencja w całym sezonie:

Adrian Hoffamnn - 95,57%,
Tigran Zhamgaryan – 91,56%,
Michał Caliński – 88,29%,
Tomasz Depa – 87,86%,
Kamil Mikulski – 85,85%.

Noty za mecze w całym sezonie:

Michał Caliński – 4,56,
Dominik Kowalewski – 4,38,
Fryderyk Schneider – 4,31,
Marcel Eliński – 4,21,
Kamil Mikulski – 4,20.piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Urząd Miasta Poznania PoznańCentrum Medyczne Diagnosispiłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskaCityZen