W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Każdy z naszych trenerów przygotował podsumowanie sezonu 2015/2016. Czas na zespół rocznika 2002.Zakończony przed kilkoma dniami sezon rozgrywek ligowych 2015/2016 chłopcy z rocznika 2002 mogą uznać za względnie udany. Sezon ten był przełomowym dla chłopców z tego rocznika, gdyż debiutowali oni na pełnowymiarowym boisku grając w formacie 11x11. Dzięki bardzo dobrej postawie jesienią udało nam się awansować do grupy mistrzowskiej rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i wiosną przyszło nam się zmierzyć z najlepszymi drużynami w naszym okręgu.

Zawodnicy rocznika 2002 swój pierwszy ligowy bój o punkty na pełnowymiarowym boisku stoczyli w Owińskach, gdzie zmierzyliśmy się z Karolinką Koziegłowy. Debiut okazał się wymarzony i nasz zespół wygrał 5:2. Z meczu na mecz nasi zawodnicy powoli przyzwyczajali się do nowego formatu gry, w którym przyszło się im zmierzyć. Nasz zespół w jesiennych rozgrywkach pozostawał niepokonany aż do ostatniej kolejki, wygrywając swoje spotkania z Karolinką Koziegłowy, Mieszko II Gniezno, AP Reissa Gniezno oraz remisując z Błękitnymi Owińska. Niestety w ostatnim meczu sezonu, którego wagą było zwycięstwo w tabeli, nasi zawodnicy nie wytrzymali presji i ulegliśmy Błękitnym Owińska. Tak więc jesienią, nasz zespół zanotował 6 zwycięstw, 1 remis oraz 1 porażkę zdobywając 35 bramek, jednocześnie tracąc 13. Najokazalsze okazało się nasze zwycięstwo nad Akademią Piłkarską Reissa III gdzie nasi zawodnicy pokonali rywala, aż 13:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny okazał się natomiast Łukasz Żądło, który zdobył 13 bramek. W ostatecznym rozrachunku nasz zespół został najlepszym wicemistrzem wszystkich grup, dzięki czemu wiosną mogliśmy się zmierzyć z najlepszymi drużynami w okręgu.

Początek wiosennych rozgrywek w grupie mistrzowskiej ligi WZPN okazał się dla nas bardzo trudny. Mocni rywale, z którymi w początkowej fazie ligi przyszło nam się zmierzyć nie odpuszczali i skrupulatnie wykorzystywali błędy w naszej grze. Po porażkach z Lechem Poznań, Błękitnymi Owińska, Kłosem Budzyń oraz Akademią Piłkarską Reissa przyszedł czas na pierwszy ligowy punkt. W meczu derbowym z Wartą nasz zespół zdołał w samej końcówce doprowadzić do remisu 1:1 i mecz zakończył się podziałem punktów. W kolejnych meczach pierwszej rundy liczyliśmy więc na powiększenie dorobku punktowego, jednak ta sztuka nam się nie udała. Najpierw po bardzo słabej grze przegraliśmy w Śremie z miejscowym UKS-em, a kolejno na własnym boisku prowadziliśmy już z Mieszko Gniezno 3:0, aby ostatecznie schodzić z boiska pokonanym 3;4. Mimo ligowych porażek, nasz zespół w większości spotkań dobrze prezentował się na boisku. Tracone przez nas bramki były skutkiem błędów indywidualnych zawodników, które na takim poziomie zostają skrzętnie wykorzystane. W rundzie rewanżowej nasz zespół znacznie obniżył loty i nasi rywale coraz częściej zaczynali wygrywać z nami dużą różnicą bramek. Niemniej jednak chłopcy zdołali odnieść swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w grupie mistrzowskiej pokonując Wartę Poznań na ich obiekcie 3:2, a hattricka w tym spotkaniu skompletował Kacper Kuraszkiewicz. Niestety, był to ostatni pozytywny akt sezonu. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej ekipy okazał się natomiast Kacper Kuraszkiewicz, który w rozgrywkach zdobył 5 bramek.

Sezon 2015/2016 można więc uznać za udany, a szczególnie cieszy fakt, iż do drużyny w przeciągu całego roku dołączyło kilku nowych zawodników. Dzięki dobrej postawie jesienią, w drugiej części sezonu przyszło nam rywalizować z najlepszymi co z pewnością pozwoliło chłopcom rozwinąć swoje umiejętności, jak i nabrać cennego doświadczenia. W przyszłym sezonie nasza liga zostanie powiększona do 12 drużyn i możemy być pewni, że chłopcy dzięki rywalizacji z najlepszymi drużynami regionu będą podnosić swoje umiejętności.

piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Urząd Miasta Poznania PoznańCentrum Medyczne Diagnosispiłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskaCityZen