W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!W mglistą sobotę we wczesnych godzinach rannych, zawodnicy rocznika 2003 wraz ze swoimi kolegami ze starszych roczników, udali się do Berlina na mecz sparingowy z zaprzyjaźnionym klubem Viktoria Mitte.

Nasi zawodnicy zagrali jako ostatni ze swoimi rówieśnikami. Wcześniej, dwa spotkania ich starsi koledzy rozstrzygnęli na swoją korzyść. To bardzo zmotywowało do walki naszych chłopców. Pojawiła się szansa na komplet zwycięstw na trudnym terenie Viktorii Mitte. Dodatkowym wyzwaniem okazało się to, że dla naszej drużyny był to pierwszy oficjalny mecz na pełnowymiarowym boisku w liczbie zawodników po 11. Dla naszych przeciwników również był to pierwszy tego typu sprawdzian.

Mecz rozpoczął się od bardzo zdecydowanego pressingu z naszej strony. Przyniosło to oczekiwany przez nas skutek. Szybko zdobyliśmy 3 bramki i wyszliśmy na prowadzenie. Przewaga dwóch, trzech bramek naszego zespołu nad rywalami, utrzymywała się przez całe spotkanie.

Nie ustrzegliśmy się kilku błędów przed naszym polem karnym i przeciwnicy zdobyli kilka bramek kontaktowych.

Pod koniec meczu nasi rywale przejęli inicjatywę. Mieliśmy jednak bezlitosny argument w postaci kontr, co pozwoliło nam do końca kontrolować wynik spotkania.

Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 9 : 6. Na listę strzelców wpisali się: Fryderyk Schneider 3 bramki, Michał Caliński 2 bramki. Po jednej bramce zdobyli: Adam Łukaszewicz, Tigran Zhamgaryan, Jakub Kapoła i Marcel Eliński. Cieszy bardzo dobra gra naszych zawodników. Większość chłopców wytrzymała kondycyjnie cały mecz. Należy podkreślić, że w takim ustawieniu graliśmy po raz pierwszy. Wszyscy chłopcy doskonale wykonali postawione przed nimi zadania. Ciężko pracowała formacja obronna, mierząc się w pojedynkach jeden na jeden z bardzo szybkimi i rosłymi kolegami z drużyny przeciwnej.

Wyjazd do Berlina połączony był ze zwiedzaniem pozostałości po Murze Berlińskim, wzdłuż Ścieżki Pamięci. Chłopcy z zainteresowaniem kroczyli śladami nie tak odległej historii Berlina. Do Poznania, zmęczeni ale zadowoleni i z uśmiechami na twarzy, wróciliśmy po godz. 22.15.piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznań1% Procent Podatku

piłka nożna młodzieżowapiłka nożna młodzieżowapiłka nożna młodzieżowaCityZen


energobud
sport wielkopolska
sport wielkopolska