W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!W niedzielę nasze zespoły wróciły z weekendowej wycieczki do Berlina. Poniżej prezentujemy relacje trenerów z tego wyjazdu.KS Koziołek Poznań 2003

Rocznik 2003 w Berlinie reprezentowało 13 zawodników. Byli to przede wszystkim chłopcy, którzy nie mieli wcześniej okazji zaprezentować się na zagranicznych turniejach. W planie mieliśmy do rozegrania dwa turnieje w sobotę oraz wolny dzień w niedzielę.

Na pierwszym turnieju zagrało 5 drużyn z Niemiec oraz KS Koziołek Poznań. Turniej rozgrywany był systemem ligowym, a zepoły grały po 4 zawodników plus bramkarz. Przeciwnicy okazali się na tyle silni, że nasz zespół zajął szóste miejsce. Jedno z wyróżnień trafiło do naszego bramkarza, Krystiana Borowca. Drugi turniej rozgrywany był systemem pucharowym. W tym turnieju wystawiliśmy dwa zespoły, które spotkały się w meczu o siódme miejsce.Turnieje przyniosły wiele ciekawych doświadczeń, efektownych zagrań i oczywiście wiele radości.

Wolną niedzielę wykorzystaliśmy na zwiedzanie miasta. Pomimo gorszej pogody, chłopcy z zaciekawieniem oglądali berlińskie zabytki.

KS Koziołek Poznań 2004

Zawodnicy rocznika 2004 mają za sobą weekend pełen wrażeń. W sobotnie przedpołudnie podopieczni trenera Pawła rozegrali pierwszy z turniejów halowych w Berlinie, w którym poza Koziołkiem – podzielonym na dwie ekipy – zagrały jeszcze 4 drużyny. Nasze zespoły zajęły 3 i 5 miejsca, choć wyższe pozycje z pewnością były w naszym zasięgu. Warto dodać, że indywidualne wyróżnienia zdobyli Beniamin Harman i prezentujący się w tym turnieju znakomicie Dawid Drozd. Minimalnie wyprzedziły nas Viktoria Mitte i VFB Friedrichshain 1911.

Po pierwszych zmaganiach mieliśmy kilkadziesiąt minut przerwy, po której rozpoczęliśmy drugi tego dnia turniej – tym razem rywalizowaliśmy z siedmioma zespołami z rocznika 2003. Chłopcy spisali się w nim znakomicie, doznając tylko jednej porażki i zajmując ostatecznie 4. miejsce w stawce ośmiu zespołów. Warto dodać, że półfinał i mecz o 3. miejsce przegrywaliśmy dopiero w serii rzutów karnych. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, ale na szczególne wyróżnienie zasłużył zdobywca 4 goli, Maciej Bajer. Poniżej wyniki:

KS Koziołek – KS Koziołek 2003 1:1
KS Koziołek – SC Meteor 0:4
KS Koziołek – Viktoria Mitte 1:0
Półfinał: KS Koziołek – Hellas Nordwest 1:1, k. 1:2
Mecz o 3. miejsce: KS Koziołek – 1.FC Wilmersdorf 1:1, k. 1:2

W niedzielę wyruszyliśmy metrem na zwiedzanie Berlina, wycieczka od Alexaderplatz przez Bramę Brandenburską, Bundestag aż po Pomnik Holocaustu była bardzo ciekawa, choć sporą popularnością cieszył się także sklep z ręcznie robionymi słodyczami.

KS Koziołek Poznań 2006

W piątek udaliśmy się do Berlina, aby rozegrać dwa turnieje halowe. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy stolicę Niemiec, by po południu udać się na turniej, w którym udział wzięło 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Nasz zespół znalazł się w grupie z drużynami Herthy BSC, Viktorii Mitte WeiB oraz SC Sternschanze. W pierwszym naszym spotkaniu zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju, czyli Viktorią Mitte. Mecz od samego początku nie układał się po naszej myśli. Rywale mocno na nas naciskali i utrudniali rozgrywanie piłki. Cały zespół bardzo dzielnie walczył w obronie na czele z bramkarzem Jakubem Siekierą. Po praktycznie jedynej naszej ofensywnej akcji, udało nam się zdobyć bramkę. Niestety, nie zdołaliśmy utrzymać korzystnego rezultatu do końca meczu i ostatecznie zremisowaliśmy 1:1. Drugie spotkanie rozegraliśmy z Herthą BSC, która pokazała nam bardzo wyraźnie, dlaczego jest jedną z najlepszych akademii piłkarskich w Europie, pokonując nas 7:0. Była to dla nas prawdziwa lekcja futbolu. Ostatni mecz grupowy ze SC Sternschanze był wyrównany i zakończył się naszą nieznaczną porażką 0:1. Sytuacja w grupie była bardzo wyrównana - pierwsze 3 drużyny miały po 4 punkty, nasz zespół 1 punkt. Przystąpiliśmy zatem do meczu o 7. miejsce z Viktorią Mitte Rot. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli gospodarze. Następnie doprowadziliśmy do wyrównania. Niestety, w ostatnich sekundach straciliśmy bramkę na 1:2 i w tym samym momencie sędzia zakończył spotkanie. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i z pewnością była to dla nas cenna nauka. Najlepszym graczem naszego zespołu został wybrany Jakub Siekiera.

Drugiego dnia udaliśmy się na spacer, spędziliśmy czas w kawiarnii. Następnie wróciliśmy do naszego miejsca zakwaterowania, aby przygotować się do kolejnego turnieju. W zawodach wzięło udział 8 drużyn, które grały w dwóch grupach. Nasz zespół został podzielony na dwie ekipy. Zespół A zanotował w grupie 2 remisy i porażkę, zespół B poniósł 3 porażki. W meczu o 7. miejsce, drużyna B przegrała po serii rzutów karnych. Natomiast w meczu o 5. miejsce, zespół A odniósł zwycięstwo 1:0. Najlepszym zawodnikiem zespołu B został wybrany Jan Madajewski, a w drużynie A nagrodę tą odebrał Tobiasz Kałka. Po zakończonym turnieju przygotowywaliśmy się do powrotu do Poznania, do którego wróciliśmy z bagażem cennych doświadczeń.

KS Koziołek Poznań 2007

W miniony weekend zespół rocznika 2007 uczestniczył w turnieju, który odbył się w Berlinie. Po ciekawej podróży, z przygodami dotarliśmy do Berlina około godziny 22. Sobota to dzień zwiedzania stolicy Niemiec. Zawodnicy odwiedzili Muzeum Historii Naturalnej oraz Alexanderplatz, centralny węzeł komunikacyjny i plac we wschodniej części Berlina. Po powrocie do szkoły, udaliśmy się na boisko rozegrać grę wewnętrzną. W niedzielę nasi zawodnicy udali się na halę sportową, gdzie rozegrali dwa turnieje. W pierwszym udział wzięło sześć zespołów: BFC Dynamo, dwa zespoły Viktoria Mitte, dwa zespoły Stern oraz Koziołek Poznań. Bezkonkurencyjną drużyna całego turnieju okazało się BFC Dynamo, które bez porażki zajęło pierwsze miejsce. Koziołek pomimo wyrównanej rywalizacji zajął ostatnie miejsce. Zabrakło szczęścia w sytuacjach 1 na 1 z bramkarzem oraz koncentracji w obronie. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Jan Konieczny, Mateusz Kowalik. Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu zdaniem organizatorów został wybrany Jan Czyżewski. W drugim turnieju przyszło nam rywalizować z drużynami rocznika 2006. Mimo zmęczenia po pierwszym turnieju, chłopcy pokazali charakter. Starali się rywalizować jak równy z równym mimo widocznej różnicy sił. Najlepszym zawodnikiem w tej rywalizacji został wybrany Stanisław Kaptur.piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznań1% Procent Podatku

piłka nożna młodzieżowapiłka nożna młodzieżowapiłka nożna młodzieżowaCityZen


energobud
sport wielkopolska
sport wielkopolska