W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Prezentujemy kolejne podsumowanie sezonu 2014/2015, przygotowane tym razem przez trenera rocznika 2003.Sezon 2014/15 rozpoczął się od dużej zmiany. Na stanowisku szkoleniowca, Łukasza Bigusa zastąpił trener Konrad Kowalski. Zespół w większości stawił się na obóz w Babimoście, gdzie od pierwszych zajęć trener wprowadzał nowe założenia i przyglądał się umiejętnościom każdego z zawodników, Podczas zgrupowania zapadła również decyzja o wyznaczeniu na kapitana Kamila Mikulskiego.

Mecze od września toczyły się wokół rozgrywek Ligi Mistrzów Koziołka i ligi młodzików młodszych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. O ile pierwsze były przedostatnią edycją dla rocznika 2003, o tyle gra w lidze WZPN była nowym wyzwaniem - dla chłopców oznaczała przejście na duże boisko i grę w składach dziewięciosobowych. W grupie młodzików czekały na chłopców dwa silne zespoły - UKS Lider Swarzędz i KS Polonia Środa Wielkopolska. Miłą niespodzianką okazał się wynik końcowy rundy jesiennej, kiedy to chłopcy zajęli drugie miejsce wyprzedzając Lidera Swarzędz i awansowali do grupy wicemistrzowskiej. Gra z silnymi zespołami jesienią miała dobry wpływ na styl prezentowany na boisku. Chłopcy dostosowali się do nowej szerokości i długości boiska, odnaleźli się w konkretnych rolach i pozycjach, a przede wszystkim starali się wspólnie realizować koncepcję gry.

Zimą po raz ostatni rocznik 2003 uczestniczył w treningach na hali. Podsumowaniem tego okresu był turniej w Berlinie. Wyjazd miał wiele walorów integracyjnych. O ile gra na boisku przyniosła wiele pozytywów, to gra na hali pozostała jedynie urozmaiceniem dla treningów.

Wiosna to powrót do gry na dwóch frontach Ligi Mistrzów Koziołka oraz ligi młodzików młodszych w grupie wicemistrzowskiej. W końcowej klasyfikacji chłopcy zajęli pierwsze miejsce grupie srebrnej Napena Ligi Mistrzów Koziołka oraz drugie miejsce w grupie wicemistrzowskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Zespół po roku gry na dużym boisku dostosował się do nowych wymagań pod względem fizycznym, taktycznym oraz mentalnym. Aby podnosić swoje umiejętności przed zawodnikami stawiane będą nowe wymagania dotyczące zarówno gry jak i treningu. Rywalizacja w drużynie jest duża, co powinno korzystnie wpływać na mobilizację i zaangażowanie podczas treningu. Czas na przerwę i odpoczynek a od sierpnia nowe cele i dużo pracy przed nadchodzącym sezonem.

piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznań1% Procent Podatku

piłka nożna młodzieżowapiłka nożna młodzieżowapiłka nożna młodzieżowaCityZen


energobud
sport wielkopolska
sport wielkopolska