W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Kolejny etap przygotowań do rundy wiosennej mają za sobą nasi zawodnicy z dwóch najstarszych roczników - 2001 i 2002. Po zeszłotygodniowych sparingach z Przemysławem Poznań i Unią Swarzędz, tym razem chłopcy wyjechali do Berlina, by zmierzyć się z trzema drużynami Viktorii Mitte 2001/02. Poniżej relacje trenerów z tego wyjazdu.Podopieczni trenera Pawła rozegrali cztery mecze. Pierwszy z nich stoczyli z zespołem Koziołka 2001, w którym starsi koledzy okazali się lepsi i skuteczniejsi wygrywając 4:0. W drugim zmierzyliśmy się z Viktorią 1.C i dzięki indywidualnej akcji Łukasza Żądło wygraliśmy 1:0. Trzecie spotkanie z Viktorią 2.C było z pewnością najlepsze w naszym wykonaniu - stworzyliśmy sobie sporo dobrych okazji strzeleckich i po jednej z nich Damian Bednarski zdobył dla nas prowadzenie. Niestety, chwila nieuwagi i jeden kontratak gospodarzy dał im wyrównanie i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Ostatnie spotkanie, w którym naszym przeciwnikiem była Viktoria Color-Team przyniosło najwięcej emocji. Dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie, zarówno na 1:0, jak i 2:1, gole zdobywał Jakub Wasiela. Niestety, zdarzyły nam się też błędy, które wykorzystali przeciwnicy zdobywając dwa gole i prowadząc 3:2. Do remisu 3:3 doprowadził Igor Tuszyński, dobrze zachowując się w zamieszaniu po rzucie wolnym. W ostatniej akcji meczu, zawodnicy Viktorii skutecznie wykonali rzut wolny i pojedynek zakończył się wynikiem 3:4.

Podsumowując sobotnie zmagania, chłopcom należą się pochwały, bowiem radzili sobie bardzo dobrze z przeciwnikami w większości o rok starszymi. Do tego warto dodać, że mimo dodatniej temperatury i słonecznej pogody, po nocnych opadach Berlin przywitał nas też kilkucentymetrową warstwą śniegu, który szczególnie w pierwszym meczu nie sprzyjał technicznej grze.

Zespół rocznika 2002 reprezentowali: Damian Bednarski, Dawid Bednarz, Dominik Lekki, Maksymilian Olejniczak, Hubert Rutkiewicz, Arkadiusz Sokołowicz, Mateusz Stebner, Jakub Szymczak, Mikołaj Terczewski, Igor Tuszyński, Jakub Wasiela, Łukasz Żądło, a także Jacek Merlinger i Mateusz Rakoniewski, którzy rozegrali dodatkowo 2 mecze w drużynie Koziołka 2001.Drużyna trampkarzy KS Koziołek rozegrała dobre zawody, które nastrajają pozytywnie przed dalszą częścią sezonu.

Nasi piłkarze wygrali na początek z młodszymi kolegami z klubu 4:0, następnie pokonali rówieśników z Berlina 2:1. Po dwóch zwycięstwach przyszła porażka z niemiecką drużyną złożoną z zawodników urodzonych w roku 2000 - 0:1. Turniej zakończyliśmy na drugim miejscu pokonując w ostatnim meczu młodszy zespół Viktorii - 3:0.

Warto wspomnieć, że chłopcy na koniec zmagań turniejowych zmierzyli się ponownie z drużyną rocznika 2000 z klubu Viktoria Mitte. Mecz rozegrany w dłuższym rozmiarze czasowym zakończył się remisem 1:1.

Sportowa sobota zakończyła się wspólnym obiadem w jednej z restauracji w Berlinie. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Urząd Miasta Poznania PoznańCentrum Medyczne Diagnosispiłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskaCityZen