W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!
Dwukrotnie podczas minionego weekendu zawodnicy rocznika 2005 mogli zaprezentować swoje umiejętności. W sobotę, w organizowanym przez nas turnieju, udział wzięły zespoły SKS Unia Swarzędz, KS Arena Poznań, UKS Orlik Poznań, UKS Śrem, AP Błękitni Owińska i dwie drużyny KS Koziołek Poznań. Imprezę wygrali zawodnicy Akademii Piłkarskiej z Owińsk. Na drugim miejscu zmagania zakończyli nasi zawodnicy, za co należą się im się brawa - nasz dorobek to cztery zwycięstwa i dwie porażki. Siódme miejsce zajęła nasza druga drużyna. Na wyróżnienie tego dnia zasłużyli Franek Trafas, Dawid Sangowski, Filip Klockowski oraz Alan Derucki.

W niedzielę pozostali zawodnicy pojechali do Choszczna, by wziąć udział w turnieju Gavia Cup. Po słabym początku - jeden punkt w trzech meczach, przyszło nam walczyć o awans do ćwierćfinału z późniejszym finalistą, Błękitnymi Stargard. Kilka zmian w składzie i pewna wygrana 3:1 zdecydowanie poprawiła nam humory. W ćwierćfinale trafiliśmy na triumfatora turnieju. Bardzo długo utrzymywał się remis 1:1. Niestety, na piętnaście sekund przed końcem meczu straciliśmy gola. Mało brakowało, a Franek Kaptur strzeliłby jeszcze gola wyrównującego. Nie udało się. Dla nas było to zakończenie turnieju. Na plus zasługiwała postawa Marcela Wojtyniaka i Jakuba Andrzejewskiego. Nie da się jednak ukryć, że wszyscy chłopcy potrafią zdecydowanie więcej niż pokazali w Choszcznie.

Przed rocznikiem kolejne wyzwania, treningi, sparingi i turnieje, a w ostatni weekend marca początek rundy wiosennej ligi Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Powodzenia!

Nabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Urząd Miasta Poznania PoznańCentrum Medyczne Diagnosispiłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskaCityZen