Za nami kolejny weekend z rozgrywkami Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który kończymy z trzema zwycięstwami i jedną porażką.

KS Koziołek Poznań 2001 - 1922 Lechia Kostrzyn

W poniedziałkowe popołudnie drużyna rocznika 2001 zmierzyła się z zespołem trampkarzy z Kostrzyna. Mecz zakończył się porażką naszych zawodników. Wynik meczu 2:3. Dla Koziołka to już druga porażka w obecnych rozgrywkach. Liczymy, że chłopcy zapłacili już przysłowiowe frycowe za początek występów na pełnowymiarowym boisku i z każdym meczem, bez presji wyniku, będą się cieszyć występami i zbierać cenne doświadczenie. Dla drużyny trenera Huberta bramki zdobywali Jakub Wolbach oraz Krystian Wiśniewski.

KS Koziołek Poznań 2002 - UKS II Śrem

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy rocznika 2002, którzy tym razem pokonali na wyjeździe UKS II Śrem 4:1. Nasi chłopcy dobrze zaczęli spotkanie wykorzystując już w 5. minucie rzut rożny - po dośrodkowaniu Jakuba Wasieli gola zdobył Mateusz Stebner. Rywale zdołali jednak wyrównać po kilku minutach i zamieszaniu podbramkowym, jednak z remisu cieszyli się tylko chwilę, gdy drugiego gola dla Koziołka zdobył Łukasz Żądło. W drugiej połowie meczu nasi zawodnicy zdobyli jeszcze dwie bramki - najpierw świetne podanie Mateusza Gajewskiego wykorzystał Jacek Merlinger, a następnie dośrodkowanie Huberta Rutkiewicza skutecznie wykończył Adrian Witczyk. Na pochwały zasłużyli także nasi obrońcy i bramkarze - w dwóch ostatnich meczach straciliśmy tylko jedną bramkę, cieszyć może też wreszcie dobra skuteczność. Liczymy zatem na równie dobry występ w meczu derbowym ze Stoperem Poznań.

KS Koziołek Poznań 2003 - KS Kotwica Kórnik

Thriller zafundowali kibicom gracze rocznika 2003 podczas meczu z Kotwicą Kórnik, kiedy to w ostatnich minutach rozstrzygnęli losy spotkania wygrywając na wyjeździe 2:3. Był to ligowy debiut w czarnych trykotach. Spotkanie owocowało w pojedynki 1 na 1, sytuacje bramkowe, wykluczenia i emocje do samego końca, słowem sportowe widowisko. Początek meczu był bardzo udany a prowadzenie dla Koziołka zapewnił Michał Caliński. Pewność siebie po golu wprowadziła rozluźnienie, co niestety skutkowało brakiem skuteczności. Przeciwnik widząc naszą strzelecką niemoc, coraz śmielej przesuwał się pod bramkę Koziołka, aż w końcu doprowadził do wyrównania, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę do prowadzenia. Druga połowa nie przyniosła zmian obrazu gry, nadal stroną atakującą był nasz zespół, który wykorzystał zaledwie dwie z wielu okazji, dzięki czemu zgarnął trzy punkty. Za tydzień mecz z wymagającym przeciwnikiem ze Środy Wielkopolskiej, a tym samym kilka dni na poprawę skuteczności.

KS Koziołek Poznań 2004 - MKS Patria Buk

W sobotę 27 września chłopcy rocznika 2004 odnieśli kolejne zwycięstwo w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem zawodnicy Koziołka zmierzyli się na wyjeździe z Patrią Buk. Mecz od początku do końca był prowadzony pod dyktando naszego zespołu. Wynik 17-1. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Patryk Derucki (5), Marcel Dudek (3), Bartłomiej Siekiera (3), Dawid Drozd (2), Mateusz Cichocki (2), Maciej Bajer oraz Maksym Czekała. Cały zespół spisał się doskonale i zapracował na to okazałe zwycięstwo. Gratulacje, oby tak dalej!