W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zakończyła się runda zasadnicza rozgrywek Klima Raflik Ligi Mistrzów Koziołka. W najbliższą sobotę rozegramy pierwsze mecze rundy finałowej w roczniku 2001, 2002, 2003, 2004.

Po czterech tygodniach zmagań wydawało się, że w każdym z roczników czołowa czwórka będzie już znana. Nic bardziej mylnego. Wiele zespołów do ostatnich minut walczyło o grę w Grupie Złotej. O tym, że niczego nie można być pewnym przekonał się w roczniku 2003 UKS Stoper Poznań, który stracił sześciopunktową przewagę i oddał miejsce w czołowej czwórce SKS Unii Swarzędz. Co ciekawe, decydujące w tej rywalizacji były bezpośrednie pojedynki, a nawet różnica bramek w tych meczach. W pierwszej czwórce znalazły się także KS Warta Poznań, KS Koziołek Poznań i TMS Suchary Suchy Las.

W lidze rocznika 2004 najlepsze w pierwszej fazie okazały się KS Koziołek Poznań I , TMS Suchary Suchy Las, MTS Tarnowiak Tarnowo Podgórne i UKS Szóstka Śrem, który miał nad piątym zespołem aż sześć punktów przewagi. W lidze 2002 o końcowe zwycięstwo zagrają KS Koziołek Poznań I, UKS Stoper Poznań , KS Warta Poznań oraz UKS Szóstka Śrem.

Ciekawa sytuacja miała miejsce w lidze rocznika 2001. Tutaj pięć zespołów walczyło do samego końca o prawo gry w Grupie Złotej. Niestety, to nasz zespół uplasował się na tym najgorszym, piątym miejscu - decydowała jedna bramka w pojedynku z UKS Kopernik Poznań. Oba zespoły zakończyły rozgrywki mając na koncie 24 punkty. O wyrównanej stawce niech świadczy różnica między liderem a piątą drużyną rundy zasadniczej - jedyne cztery punkty.

W lidze rocznika 2000, który swoje mecze rozgrywa po godzinie 11, prowadzi wyraźnie PSP Poznaniak Poznań. Nasza drużyna straciła już chyba szansę na końcowe zwycięstwo - ostatnie trzy mecze to remisy 2:2. Do końca pozostały dwie kolejki spotkań.

Już w najbliższą sobotę rozpoczniemy mecze rundy finałowej, tak w Grupach Złotych jak Srebrnych. Tydzień później zagramy rewanże - wg tego samego porządku. Liczymy, że na boiskach będzie panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, zgodnej z duchem fair play.


piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznań1% Procent Podatku

piłka nożna młodzieżowapiłka nożna młodzieżowapiłka nożna młodzieżowaCityZen


energobud
sport wielkopolska
sport wielkopolska