W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Osiemnaście zespołów z czterech państw - Szkocji, Łotwy, Niemiec i Polski, wybiegło na boisko Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w ostatnią sobotę, by rywalizować w czwartej edycji, organizowanego przez nasz klub, Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego U9 Pomartech Cup 2013. Wśród zawodników, którzy w tym roku kończą dziewięć lat - w tej kategorii odbywała się impreza, najlepszy okazał się zespół FC Jurmała, przed FA Spartans Edynburgh i WKS Śląsk Wrocław.

Wszystkie zespoły trafiły w pierwszej fazie turnieju do jednej z trzech grup. Najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w Grupie B. W walce o awans do Grupy Złotej najbardziej liczyły się goście z Łotwy - FC Jurmała, Akademia Reissa i Viktoria Mitte, która wygrała trzy pierwsze mecze. Niestety, dwie porażki w kolejnych spotkaniach dały awans drużynie z Łotwy i Akademii Reissa. W grupie A najlepsze okazały się TMS Suchary Suchy Las i FA Spartans Edynburgh. W grupie C zwyciężyły SC Siemensstadt i WKS Śląsk Wrocław - obie drużyny zdobyły po 13 punktów.

W przerwie odbył się pokaz freestyle football w wykonaniu Przemka Mistrzaka. Wszyscy zawodnicy byli pod ogromnym wrażeniem doskonałej kontroli piłki wielokrotnego zwycięzcy konkursów i turniejów w tej dyscyplinie sportu.

Druga runda przyniosła jeszcze więcej emocji. Zespoły trafiły do jednej z grup - Złotej, Srebrnej i Brązowej, gdzie ponownie zagrały systemem ligowym. W Grupie Brązowej, zajmując ostatecznie trzynastą lokatę, zwyciężyła drużyna Oranje Berlin. W Grupie Srebrnej najlepsza okazała się, zajmując w klasyfikacji końcowej siódme miejsce, Viktoria Mitte. Grupę Złotą, a tym samym cały turniej, wygrał zespół z Łotwy - FC Jurmała, który stracił tego dnia tylko dwa punkty.

Zakończenie Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego U9 Pomartech Cup 2013 było wielkim świętem młodych piłkarzy - każdy z nich otrzymał medal i pamiątkową koszulkę. Drużyny zostały nagrodzone pucharami. Każdy z trenerów wybrał także jednego ze swoich zawodników - tego, który zasługiwał na wyróżnienie za postawę w rozgrywkach.

Dekoracja była uwieńczeniem pierwszej części dnia pełnego atrakcji. Po imprezie wszyscy zawodnicy wsiedli do podstawionego autobusu i pojechali wspierać Lecha Poznań w starciu z Wisłą Kraków.

Nasze drużyny pokazały sporo dobrej piłki nożnej. Drużynie Messi zabrakło tylko jednej bramki do awansu do Grupy Złotej. Chłopcy dzielnie walczyli jednak w Grupie Srebrnej i tu okazali się gorsi tylko od Viktorii Mitte. Pani trener wyróżniła w tym zespole Michała Stasika. Drużyna Ronaldo zdobyła trzy punkty w pierwszej rundzie - zwycięstwo z KP Calisia Kalisz, i trafiła do Grupy Brązowej. Tutaj chłopcy zajęli piąte miejsce, a wyróżnionym zawodnikiem okazał się być Janek Słupiński.

Sobotnia impreza była czwartą edycją Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego U9 Pomartech Cup - do tej pory najlepszą. Po raz pierwszy gościliśmy aż sześć drużyn zagranicznych. Po raz pierwszy na boisku obserwowaliśmy tak wielu kibiców, którzy wpierali przez cały dzień młodych piłkarzy. Po raz pierwszy mieliśmy okazję razem oglądać mecz Ekstraklasy na trybunie Stadionu Miejskiego. Jeśli przyszłoroczna edycja ma być równie udana, poprzeczka została postawiona wysoko.

Serdecznie dziękujemy firmie Pomartech, panu Piotrowi Smuniewskiemu, a także Wydziałowi Sportu Urzędu Miasta Poznania za wsparcie imprezy. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznika 2004 i zawodnikom rocznika 2000, którzy pomogli nam w dniu turnieju. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia turnieju. Mamy nadzieję, że za rok impreza okażę się być równie udana.


piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznań1% Procent Podatku

piłka nożna młodzieżowapiłka nożna młodzieżowapiłka nożna młodzieżowaCityZen


energobud
sport wielkopolska
sport wielkopolska