W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W pierwszych dniach kwietnia zespół rocznika 2003 zagrał w turnieju Easter Cup 2012. W tej dwudniowej imprezie, która odbyła się w Kalthof koło Dortmundu, udział wzięły zespoły z Danii, Austrii, Polski oraz Niemiec. Poniżej relacja trenera Łukasza z tego wyjazdu.Na turniej Easter Cup 2012 pojechało trzynastu zawodników. Udział w nim był nagrodą za wysoką frekwencję, zaangażowanie oraz poczynione postępy. Nie trzeba dodawać z jaką niecierpliwością dzieci czekały na ten wyjazd. Do Dortmundu pojechaliśmy pociągiem. Ośmiogodzinną podróż przez pół Europy znieśliśmy bardzo dobrze, przez większość drogi śpiąc w wygodnych fotelach. Nad ranem byliśmy na miejscu. Czekała nas jeszcze krótka podróż do Iserlohn, skąd odebrali nas organizatorzy. Na piątek mieliśmy zaplanowany trening, ale wcześniej trafiliśmy do szkoły, w której zostaliśmy zakwaterowani. Ubrani w dresy i komplety meczowe udaliśmy się na obiekt SSV Kalthof. Po krótkim treningu zagraliśmy wewnętrzną grę. Wróciliśmy do szkoły, by po prysznicu zjeść pyszną pizzę z serem, kukurydzą i pieczarkami.

Drugiego dnia wstaliśmy wcześnie rano, zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się na boisko. Trzeba przyznać, że turniej był zorganizowany perfekcyjnie - było to widać na każdym kroku. Było to ogromne przedsięwzięcie - na boiska wybiegło łącznie 36 drużyn. Poziom także był niezwykle wysoki, o czym przyszło nam się tego dnia przekonać. Większość uczestników to kluby, które mają swoje drużyny seniorskie w Bundeslidze. Zaczęliśmy od porażki z Vfb Unterliederbach. Za chwilę przyszły przegrane z Fortuną Dusseldorf oraz SSV Reutlingen. Odrobinę nadziei przyniosło upragnione zwycięstwo z Tornado Westig oraz początek meczu z SC Berliner, kiedy to prowadziliśmy. Nie udało nam się jednak tego prowadzenia utrzymać i pierwszy dzień kończyliśmy z trzema punktami. Trzeba jeszcze dodać, że pogoda nie sprzyjała tego dnia uczestnikom - w ciągu kilku godzin mieliśmy okazję obserwować cztery pory roku.

Po południu wsiedliśmy do pociągu i pojechaliśmy zwiedzić stadion Signal Iduna, na którym gra Borussia Dortmund. Trzeba przyznać, że obiekt ten zrobił na nas ogromne wrażenie - mieliśmy okazję zobaczyć szatnie, loże vipowskie, tunel prowadzący na boisko. Usiedliśmy także na tych wygodnych fotelach służących podczas meczów kadrze szkoleniowej oraz zawodnikom rezerwowym... także Robertowi Lewandowskiemu i pozostałym Polakom.

Drugi dzień rozpoczęliśmy świetnie, od zwycięstwa z Westalią Wickede. Niestety, w następnych spotkaniach to FC Kopenhaga oraz BV Herne Sud zdobywały naszym kosztem po trzy punkty. Tymi meczami zakończyliśmy nasz udział w tej imprezie. Jeszcze tylko pyszne naleśniki przygotowane przez trener Dagmarę i już przyszedł czas na pakowanie. Ostatnie godziny spędziliśmy w Dortmundzie, gdzie zjedliśmy kolację, a później poszliśmy na spacer po centrum miasta. Zanim pociąg odjechał z dworca, większość z nas już spała po pełnym emocji turnieju. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjazdu.

Easter Cup Cup 2012

Udział w turnieju Easter Cup był ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich - w końcu po raz pierwszy rywalizowaliśmy na takim poziomie, tak daleko od domu. Jak się okazało na miejscu, pojechaliśmy tam także po naukę i doświadczenie - tak zawodnicy, jak i my - trenerzy. W grze wszystkich zespołów można było zaobserwować bardzo dobre wyszkolenie techniczne oraz niemiecką dyscyplinę i organizację. Z drugiej strony, po raz pierwszy graliśmy na tak dużym boisku, sześcioma zawodnikami w polu, według innych zasad niż te, które mamy okazję obserwować w Lidze Mistrzów Koziołka.

Udział w takim turnieju to wspomnienia na całe życie. Jesteśmy przekonani, że dla chłopców było to kilka fantastycznych dni. Mamy nadzieję, że czas ten i udział w turnieju zmobilizuje naszych zawodników do regularnej obecności na treningach. Kto wie, może kiedyś będziemy mieli okazję zrewanżować się i wskoczyć na podium w tak dużej imprezie?


piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznańpiłka nożna młodzieżowa


SzkłoKoncept
Napena
energobud
sport wielkopolska
piłka nożna młodzieżowaCityZen