W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!
Zwycięstwem zespołu SMP Wichniarek Poznań zakończył się turniej organizowany przez nasz klub w sobotę 24 marca. Impreza była dla wszystkich uczestników szczególna, ponieważ udział w niej wzięła drużyna ze Niemiec, SV Rot-Weiß Viktoria Mitte.

W turnieju zagrało osiem zespołów, KKS 1922 Lechia Kostrzyn, UKS Junior Koziegłowy, KS Polonia Środa Wielkopolska, AP Ostrów Wielkopolski, wspomniane wcześniej SMP Wichniarek Poznań i SV Rot-Weiß Viktoria Mitte, oraz dwie dwie drużyny gospodarzy - KS Koziołek Poznań. Każdy zagrał z każdym z przeciwników.

Do ostatniej kolejki spotkań goście z Niemiec wygrali wszystkie mecze, SMP Wichniarek miał o dwa punkty mniej. Bezpośredni pojedynek zakończył się zwycięstwem poznańskiej drużyny i to ona sięgnęła po złote medale. Nasze zespoły zanotowały solidarnie po dwa remisy i zwycięstwie. Warto dodać, że na zakończenie okresu zimowego, każdy z regularnie trenujących zawodników naszego klubu, miał okazję zaprezentować na hali w Czerwonaku to, czego nauczył się na treningach.

Jeszcze zanim rozpoczął się turniej, w piątek, zespół SV Rot-Weiß Viktoria Mitte zagrał z nami sparing - na boisku MOS, po godzinie 20.00, przy sztucznym oświetleniu. Goście z Niemiec pokazali na boisku to z czego są znani - dyscyplina i organizacja. My staraliśmy się grać swoją piłkę, z dużą ilością drybligu i pojedynków 1 na 1.

Za miesiąc zespół SV Rot-Weiß Viktoria Mitte znowu zawita do Poznania. Tym razem okazją będzie Międzynarodowy Turniej Piłkarski U9 Pomartech Cup 2012. Już nie możemy się doczekać!


piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznańpiłka nożna młodzieżowa


SzkłoKoncept
Napena
energobud
sport wielkopolska
piłka nożna młodzieżowaCityZen