W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!
W ostatni weekend zawodnicy rocznika 2002 zostali podzieleni na dwie drużyny i wzięli udział w turniejach w Kórniku i Dopiewie.

Do pięknej sali Centrum Sportu i Rekreacji w Kórniku organizatorzy zaprosili 11 drużyn z Poznania i okolic oraz niemiecki zespół VFL Kassel. Postanowiono podzielić zespoły na cztery grupy, z których dwie najlepsze drużyny miały awansować do kolejnej rundy. Koziołek w pierwszej fazie trafił na Wartę Poznań oraz KS Avia Kamionki. Nasza drużyna wygrała oba pojedynki, najpierw w bardzo wyrównanym spotkaniu z Wartą zwycięskiego gola zdobył Jakub Głodek, a przeciwko Avii, mimo słabszego początku i straconego gola, drużyna pokazała charakter, zdobywając trzy piękne bramki i ostatecznie zwyciężając 3:1. Strzelcami goli byli w tym spotkaniu Jakub Wasiela, Tomek Jankowski i Mateusz Haufa.

Te dwa bardzo dobre mecze dały nam awans do ćwierćfinału, w którym czekał na nas zespół Unii Swarzędz. Nasi zawodnicy grali bardzo ambitnie i stworzyli sobie kilka dobrych okazji do zdobycia gola, jednak wyraźnie brakowało nam skuteczności. Mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem i o awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Po dobrym początku i pewnych uderzeniach Jakuba Brzozowskiego i Daniela Dudzińskiego w dalszej części mieliśmy mniej szczęścia i to rywale awansowali do najlepszej czwórki turnieju. W ostatnim meczu spotkaliśmy się ponownie z Wartą Poznań. Mecz znowu był bardzo wyrównany, jednak tym razem to Warciarze okazali się o jedną bramkę lepsi. Postawę chłopców należy jednak ocenić pozytywnie i szkoda tylko, że zabrakło nieco szczęścia by walczyć o podium. Na spore słowa uznania zasłużył także Jakub Szymczak, który w kilku sytuacjach podczas turnieju pokazał, że w bramce radzi sobie znakomicie.

W niedzielne popołudnie kolejna dziewiątka graczy miała okazję rywalizować w Dopiewie. Niestety, kilku zawodników zmogła choroba i musieliśmy sobie radzić w nieco mniejszym składzie. Oznaczało to także konieczność wystawienia innego bramkarza w każdym meczu. Na szczęście nasi mali piłkarze wcale się tym nie przejęli i pokazali spory charakter. Turniej zaczął się dla nas od wymagającego pojedynku z drużyną Lidera Swarzędz. Mimo dużej ambicji musieliśmy uznać wyższość rywali. Po tej porażce nadzieje na awans dawały nam jedynie dobre wyniki w kolejnych pojedynkach. Najpierw spotkaliśmy się ze Skrą Otusz. W meczu od początku mieliśmy niewielką przewagę i stworzyliśmy sobie kilka dobrych okazji podbramkowych, szansę na zdobycie bramek mieli Mateusz Janowski, Igor Tuszyński i Damian Bednarski, jednak spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Ostatni mecz grupowy - przeciwko gospodarzom z Dopiewa - był walką o zajęcie drugiego miejsca gwarantującego udział w półfinale. Ponownie to my mieliśmy przewagę, rzadko dopuszczając rywali pod własna bramkę, a nawet jeśli się to udawało zawodnikom z Dopiewa, to świetnie w bramce radził sobie Dawid Sobociński. Kilka dobrych sytuacji stworzyli sobie Hubert Rutkiewicz, Damian Bednarski czy Marianna Damasiewicz, ale znów zabrakło nam skuteczności. Taki wynik oznaczał, że niestety do półfinału awansowali nasi rywale.

W ostatnim meczu turnieju zagraliśmy przeciwko Tarnoviakowi Tarnowo Podgórne. I w tym meczu nie daliśmy rady zamienić kilku stworzonych okazji na gole, co oznaczało serię rzutów karnych. W nich świetnie w bramce radził sobie Igor Tuszyński (jeden z naszych czterech bramkarzy w tym turnieju), a piękne strzały Mateusza Janowskiego, Damiana Bednarskiego i Dominika Lekkiego dały nam upragnione zwycięstwo.

Podsumowując oba turnieje, można być z postawy naszych zawodników bardzo zadowolonym. Tym bardziej, że przy odrobinie większej ilości szczęścia, obie ekipy mogły znaleźć się na podium.piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznańpiłka nożna młodzieżowa


SzkłoKoncept
Napena
energobud
sport wielkopolska
piłka nożna młodzieżowaCityZen