W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!
W ostatnią sobotę dziesięciu zawodników rocznika 2002 wzięło udział w turnieju organizowany przez UKS Szóstka Śrem.

10 drużyn zgłoszonych do turnieju zostało przez organizatorów podzielonych na dwie grupy, w których rywalizowano systemem "każdy z każdym". KS Koziołek Poznań znalazł się w grupie z zespołami Mieszko Gniezno I, UKS Szóstka Śrem II, Błękitni Owińska i UKS Orlik Poznań.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną z Gniezna. Mecz od początku był bardzo wyrównany i obie drużyny miały sporo okazji do objęcia prowadzenia. Wreszcie, dzięki precyzyjnemu uderzeniu Jakuba Głodka, prowadziliśmy 1:0. Niestety, chwilę później, po drobnym nieporozumieniu, przeciwnicy doprowadzili do remisu i mecz zakończył się podziałem punktów. Nasi zawodnicy do kolejnego spotkania przeciwko gospodarzom turnieju podeszli bardzo skoncentrowani. Dzięki temu, po bramkach Jakuba Głodka i Mateusza Haufy, wygraliśmy 2:0. Wiedzieliśmy, że jeśli marzy nam się finał imprezy, w kolejnych dwóch meczach musimy zagrać równie ambitnie i stwarzać sobie jak najwięcej okazji pod bramką przeciwnika. W meczach przeciwko Orlikowi i Błękitnym walczyliśmy o każdy metr boiska, każdy z chłopców, który pojawił się w tych meczach dał z siebie wszystko, ale czasem tak bywa, że mimo wielu sytuacji nie udaje się wbić piłki do bramki przeciwnika. Tak było właśnie w tych spotkaniach i oba zakończyły się bezbramkowymi remisami. Na wyróżnienie zasługuje Jakub Szymczak, który w czterech meczach grupowych wpuścił tylko jednego gola.

Takie wyniki w pierwszej fazie turnieju dały nam 2. miejsce w grupie i oznaczało walkę o 3. miejsce w całej imprezie z drużyną Lidera Swarzędz. W tym spotkaniu trener postawił na zawodników, którzy nieco mniej grali w poprzednich spotkaniach. Graliśmy bardzo ambitnie, ale przytrafiały się nam proste błędy, które przeciwnicy skutecznie wykorzystali i zasłużenie wygrali.

Takie wyniki dały nam 4. miejsce, co w stawce 10 zespołów jest bardzo dobrym wynikiem, tym bardziej, że za naszymi plecami znalazły się choćby takie drużyny jak Przemysław Poznań czy Warta Poznań. Turniej wygrał zespół UKS Szóstka Śrem, który w finale po rzutach karnych pokonał Mieszko Gniezno.

Turniej był dla naszych zawodników przede wszystkim okazją do świetnej zabawy, ale także do sprawdzenia się w grze nieco bardziej przypadkowej z wykorzystaniem band i ścian, z czym na co dzień nie mamy do czynienia.piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznańpiłka nożna młodzieżowa


SzkłoKoncept
Napena
energobud
sport wielkopolska
piłka nożna młodzieżowaCityZen