W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


15 października zespół rocznika 2001, prowadzony przez Bartka Bochińskiego, wziął udział w turnieju zagranicznym. Oto relacja trenera z Oranje Cup 2011.Wyjazd na Turniej Oranje Cup 2011 do Berlina, jak z resztą zakładałem, okazał się strzałem w dziesiątkę. Z wielu powodów. Przede wszystkim pokazał, w którym miejscu w swojej przygodzie z piłką nożną znajdują się obecnie zawodnicy rocznika 2001. Przeciwnicy byli z najwyższej półki, więc jeżeli mamy się porównywać, to właśnie z najlepszymi. Kolejnym powodem, dla którego warto było pojechać na turniej, to przeżycia samych chłopców, którzy bez wyjątku byli zadowoleni i po prostu szczęśliwi, że mogą uczestniczyć w takiej imprezie. Dla większości chłopców była to nagroda i naprawdę ja docenili, w kilku przypadkach trzeba było przypominać "po co tu przyjechaliśmy", ale teraz, po turnieju, nie warto tych sytuacji roztrząsać.

Trochę o samym turnieju i przeciwnikach. Mimo dobrze przygotowanego wyjazdu, z powodu ogromnego zakorkowania w samym Berlinie, na pierwszy mecz dosłownie wybiegliśmy z autobusu. Bez czasu na rozgrzewkę, po krótkiej odprawie, zagraliśmy VfL Oldenburg i przegraliśmy 0-2. Jednak uważam, że przy większej koncentracji i zaangażowaniu ten przeciwnik jest w naszym zasięgu. Z resztą otrzymaliśmy zaproszenie na turniej organizowany właśnie przez Oldenburg. Zdecydowanie poza naszym zasięgiem był zespół Herthy Berlin. Porażka 0-7 oddaje dokładnie to co działo się na boisku - nie potrafiliśmy stworzyć dogodnej sytuacji bramkowej. Bardzo zależało mi na "zderzeniu" się z silnym przeciwnikiem. Jak się okazało, w tym roczniku zespół Herthy jest Mistrzem Europy - na rozkładzie ma m. in. Barcelonę, czy AC Milan. Mam nadzieję, że chłopcy zapamiętają ten mecz - jako wzór i ideał, do którego mają dążyć. Z zerowym dorobkiem bramkowym przystąpiliśmy do II fazy rozgrywek, gdzie bardzo zmobilizowani i po ambitnej grze zremisowaliśmy 1-1 z 1880 Monachium. Mecz jak najbardziej do wygrania. Podobnie jak z SV Empor Berlin. 0-0 i kilka dogodnych sytuacji, choć obiektywnie trzeba stwierdzić, że zespół z Berlina jak na ten rocznik grał bardzo dokładną i przemyślną piłkę. 2 porażki i 2 remisy, wydawało się że przyszedł czas na zwycięstwo! I faktycznie, mecz z belgijskim Lutlommel VV - współpracuje z Anderlechtem i Standard Liege, mimo porażki 1-2, był naszym najlepszym i zdecydowanie powinniśmy go wygrać. II faza pokazała, że jesteśmy na dobrej drodze, że potrafimy nawiązać walkę przy maksymalnej koncentracji i zaangażowaniu. III faza czyli nasze mecze nr 6 i 7 pokazały, że oprócz przygotowania technicznego i taktycznego, ważne jest również przygotowanie motoryczne. Nie można odmówić chłopcom walki i ambicji, ale po prostu nie było sił. Dwie porażki 0-4 z Emporem i Belgami były okazją do gry dla wszystkich zawodników, na różnych pozycjach - także cenne doświadczenia.

Podsumowując, już sam wyjazd na tak silnie obsadzony turniej jest ogromnym sukcesem klubu, zawodników i rodziców. Należy z optymizmem patrzyć w przyszłość, mając jednak świadomość tego jaki ogrom pracy jest do wykonania na treningu. Naprawdę, jeżeli mamy dążyć do tego, żeby ścigać najlepsze zespoły i walczyć z nimi jak równy z równym, a dodatkowo czerpać z tego maksimum zabawy, na treningu nie ma czasu na "głupoty, chowanie się i podwórkowe zachowania". Turniej Oranje Cup pokazał, że na dzień dzisiejszy w starciu z mocnymi zespołami możemy zaproponować zaangażowanie, ambicję i wolę walki - i tak bardzo dużo.

Wyniki i strzelcy bramek:
Vfl Oldenburg - KS Koziołek Poznań 2-0
KS Koziołek Poznań - Hertha BSC 0-7
KS Koziołek Poznań - 1880 Monachium 1-1 (Patryk Suterski)
SV Empor Berlin - KS Koziołek Poznań 0-0
KS Koziołek Poznań - Lutlommel VV 1-2 (Jan Jaśkowiak)
Empor Berlin - KS Koziołek Poznań 4-0
KS Koziołek Poznań - Lutlommel VV 0-4


piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznańpiłka nożna młodzieżowa


SzkłoKoncept
Napena
energobud
sport wielkopolska
piłka nożna młodzieżowaCityZen