W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Wielkie emocje czekały na zespoły, które pojawiły się na boisku MOS w ostatnią sobotę - 11 czerwca. Tym razem zamiast rozgrywek ligowych, mieliśmy okazję obserwować walkę o Puchar Klima-Raflik Liga Mistrzów Koziołka.

Wielkim zwycięzcą został tego dnia Wichniarek Poznań. Chłopcy zdobyli trofeum za rozgrywki w grupie najstarszej i najmłodszej. W pucharze rocznika 2000 Wichniarek trafił do finału pokonując Polonię Poznań II oraz Wartę Poznań. W tym drugim spotkaniu wynik brzmiał 1:1, a rzuty karne skuteczniej wykonywali zawodnicy Wichniarka, którzy w finale wygrali z Wełną Rogoźno - 3:0. Dla drużyny Koziołka I kluczowym był pierwszy mecz z Wartą Poznań. Nasi zawodnicy prowadzili, ale gościom udało się wyrównać, a później strzelić jeszcze dwie bramki. Koziołek nie był w stanie odpowiedzieć na te trafienia. Później było już lepiej - dwa zwycięstwa dały 5. miejsce. Koziołek II wygrał pierwsze spotkanie z Sokołem Poznań, ale później dwukrotnie zasmakował porażki - z Wełną Rogoźno i Wartą. Chłopcy zakończyli puchar na 4. lokacie.

W grupie rocznika 2002, pod nieobecność Stopera, SMP Wichniarek wygrał grupę A, w której był jeszcze KS Koziołek I oraz Warta Poznań. Wichniarek w finale nie dał szans Jurandowi Koziegłowy, zwyciężając 3:0. Koziołek rocznika 2002 zajął 2. i 5. miejsce.

Po drugi z rzędu dublet w lidze rocznika 2001 kroczy Warta Poznań. Ich zwycięstwo w lidze wydaje się być niezagrożone, a puchar zdobyli po pokonaniu Koziołka Poznań - 5:0. Bardzo dobrze i ambitnie zagrali w tym dniu zawodnicy Koziołka. W pierwszym spotkaniu, derbach Koziołka, wynik brzmiał 6:3 dla zespołu 'II'. W drugiej rundzie oba zespoły walczyły z Wełną Rogoźno, która w lidze znajduje się wyżej i oba te spotkania wygrali! Wielki emocje przyniósł pierwszy z tych meczów, zakończony rzutami karnymi, w których byliśmy skuteczniejsi. W trzeciej rundzie niewiele zabrakło do pokonania Kopernika Poznań. Koziołek prowadził 1:0, ale w końcówce stracił dwie bramki i ostatecznie zajął 6. miejsce. We wspomnianym już finale Koziołek II przegrał 0:5 z Wartą Poznań. Duże brawa za walkę i ambicję.

W najbliższą niedzielę czeka nas ostatni już termin rozgrywek Klima-Raflik Liga Mistrzów Koziołka. O ile zwycięstwo Warty w roczniku 2001 wydaje się niezagrożone, o tyle w grupie 2000 oraz 2001 wiele może się jeszcze zdarzyć. Bardzo ważny mecz czeka nas w lidze najstarszych zespołów. Zwycięstwo Koziołka Poznań z Wartą, da tym pierwszym prostą drogę do obrony tytułu sprzed roku. Każdy inny wynik premiuje Wartę. Kto wie, może do walki włączy się jeszcze Wichniarek?

W lidze rocznika 2002 na czele jest KS Koziołek Poznań, a tuż za nim Stoper Poznań. Te zespoły rozegrały bezpośrednie spotkanie tydzień temu i wtedy lepszy okazał się gospodarz rozgrywek. Dziewięć punktów w niedzielę da im ostatecznie triumf!

Ostatni termin Klima-Raflik Liga Mistrzów Koziołka i popularność naszych rozgrywek pozwala patrzeć nam z optymizmem na edycję jesienną. Przerwa przyda się nam wszystkim, ale z przyjemnością powrócimy na boisko MOS już we wrześniu!piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznańpiłka nożna młodzieżowa


SzkłoKoncept
Napena
energobud
sport wielkopolska
piłka nożna młodzieżowaCityZen