W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!
Bardzo dobrze, bez względu na ilość zdobytych punktów, zaprezentowali się nasi zawodnicy podczas Fair Play Cup, który odbył się z naszej inicjatywy 5 czerwca na boisku MOS W Poznaniu.

Impreza została zaplanowana na 20 drużyn. Niestety, tutat kilka gorzkich słów trzeba powiedzieć o naszych zaprzyjaźnionych zespołach - tych z Poznania i okolic. W dwuletniej historii naszego klubu nigdy nie zrezygnowaliśmy z wyjazdu na turniej po tym jak się do niego zgłosiliśmy. Tym razem kilka drużyn zrobiło to tuż przed niedzielą 5 czerwca lub nawet tego samego dnia (!), co spowodowało bałagan organizacyjny oraz sprawiło, że impreza nie była tak okazała.

W turnieju wzięło udział 13 zespołów - 6 w roczniku 2003 oraz 7 w 2004. Dzień 5 czerwca był wyjątkowo upalny. Nie przeszkodziło to wszystkim zawodnikom w ambitnej walce o każdą piłkę czy punkt. Wręcz przeciwnie - dzieci jakby nie zauważały skwaru lejącego się z nieba. Rodzice wręcz przeciwnie - zwykle stojący przy lini bocznej, tym razem szukali cienia pod okolicznymi drzewami.

Po pierwszej rundzie spotkań, o godzinie 12, ku ogromnej radości zawodników, na stołach pojawił się obiad, a tuż po nim, laureat Mistrzostw Polski we Freestyle Football - Mateusz Odrzygóźdź, pokazał sztuczki piłkarskie nie z tej ziemi! Dzieci były zachwycone. Chwilę po pokazie, same próbowały wykonać kilka tricków.

Druga runda spotkań była już sporym wyzwaniem dla zawodników - upał dawał się coraz bardziej we znaki. Mogą świadczyć o tym litry wody wylane przez każdego zawodnika nie tylko do gardła, ale i na głowę.

Ostatecznie zespół rocznika 2003, który nazwaliśmy 'Messi', zajął trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. Warto zaznaczyć, że chłopcy wygrali cztery pierwsze spotkania turnieju. Drużyna 'Ronaldo' sprawiła dużą niespodziankę remisując z Wartą 1:1! Chłopcy zajęli ostatecznie drugie miejsce w Lidze Europejskiej. Wielkie brawa dla obu zespołów!

Drużyny rocznika 2004 - Rekiny i Tygrysy, trafiły po pierwszej rundzie do Ligi Europejskiej. Rekiny okazały się tutaj najlepsze. Zdobyły 4 punkty. Drugie miejsce przypadło Sucharom Suchy Las, a trzecie Tygrysom.

W każdym meczu chłopcy obu roczników starali się pokazać umiejętności, których nauczyli się podczas treningów. Brawa za walkę, ambicję, piękne akcje i gole! Trenerzy wyróżnili też po jednym zawodniku w każdej z drużyn. W drużynie Messi był to Antoś Ziarkowski, a Ronaldo Wiktor Kamzela. Trener Dagmara wyróżniła w zespole Rekinów Mikołaja Nawrowskiego, a w gronie Tygrysów wyróżnił się Michał Frąckiewicz. Wielkie brawa!

W związku z emocjami jakie dostarczył turniej, przypominamy także o odpowiednim wspieraniu młodych adeptów piłki nożnej. Wiele razy zwracaliśmy uwagę na podpowiadanie zawodnikom podczas gry, krzyki czy wręcz piski, jakie ostatnio mieliśmy okazję słuchać podczas spotkań Koziołka. W tym wieku chłopcy powinni grać bez presji wyniku oraz nadmiernych oczekiwań rodziców, a także uczyć się myśleć na boisku. Hasła 'podaj', 'strzelaj' czy 'wybij' nie pomagają, a przeszkadzają zawodnikom. Brawa dla rodziców dzieci rocznika 2003, którzy cały turniej wspierali dzieci z trybun.

Mimo kilku niedociągnięć turniej został oceniony bardzo dobrze przez adresatów czyli dzieci. W turnieju rocznika 2003 wygrała Warta Poznań, a rocznika 2004 Zawisza Bydgoszcz. W kolejnym sezonie oba nasze zespoły będą częściej rywalizować w turniejach i meczach sparingowych. Fair Play Cup pozwala patrzeć w przyszłość bardzo optymistycznie!piłka nożna młodzieżowa

sport wielkopolskakanał koziołka you tubepiłka nożna młodzieżowaNabór 2013

Plakat Koziołek

Plan Organizacyjno-Szkoleniowy Klubu Sportowego Koziołek Poznańpiłka nożna młodzieżowa


SzkłoKoncept
Napena
energobud
sport wielkopolska
piłka nożna młodzieżowaCityZen