Za nami kolejne mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

KS Warta Pyzdry - KS Koziołek Poznań

Zespół seniorów, patrząc pod kątem wyniku, na pewno nie może zaliczyć startu w rozgrywkach A-klasy do udanych. W sobotę ulegliśmy bowiem w wyjazdowym meczu zespołowi Warty Pyzdry 0:3.

Mecz od początku był bardzo zacięty i wyrównany. Zespół gospodarzy, będący spadkowiczem z ligi okręgowej przystąpił do zawodów w roli faworyta, jednak przez pierwsze 20 minut dzięki dobrej realizacji założeń taktycznych oraz odpowiedzialnej grze, z perspektywy naszego zespołu, gra była zadowalająca. W 20. minucie, po ostrym ataku na nogi rywala, czerwoną kartkę ujrzał niestety Sebastian Paikert i od tego momentu graliśmy w dziesiątkę. Wyraźnie wpłynęło to na obraz gry zespołu i do szatni schodziliśmy przegrywając trzema bramkami.

Zespół jednak się nie załamał i wyszedł na drugą połowę w pełni zmotywowany i gotowy do walki o każdy metr boiska, czego zresztą były efekty. W drugiej połowie daliśmy pokaz ambicji, grając z wielkim zaangażowaniem i determinacją. Co prawda nie udało nam się zdobyć bramki, a mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Warty Pyzdry, jednak nietrudno doszukiwać się dobrych perspektyw, patrząc na drugą połowę w naszym wykonaniu.

W Pyzdrach wystąpiliśmy w następującym składzie:

Rycerski - Brzozowski, Baraniak, Puchalski, Szymański - Mikulski, Matuszyński (Kędzia 88'), Chaliman (Ścigałło 46'), Depa (Szymkowiak 82'), Skrabski (Jasiński 75'), Paikert. Na uwagę zasługuje fakt, że w wyjściowej jedenastce wystąpiło aż 9 zawodników urodzonych po roku 2000.

KS Koziołek Poznań 2004 - AP Reissa Poznań - galeria zdjęć

Drugie spotkanie w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów Starszych mają za sobą zawodnicy rocznika 2004. Nasz zespół zmierzył się z AP Reissa Poznań.

Mecz od początku był zacięty i stał na dobry poziomie piłkarskim, a obie drużyny w pierwszej połowie były sobie w stanie stworzyć kilka dobrych szans strzeleckich. Dla nas najlepsze mieli Łukasz Witkowski i Marcel Dudek, jednak nie udało się ich zamienić na gola. Rywale natomiast jedną ze swoich okazji wykorzystali i objęli prowadzenie w 21. minucie gry. Wynik przed przerwą nie uległ już zmianie.

O ile goście mieli w pierwszej połowie nieznaczną przewagę w posiadaniu piłki, o tyle po zmianie stron to nasza drużyna przejęła inicjatywę i stworzyła sobie kilka świetnych okazji do wyrównania. Groźnie strzelali Aleksander Bentkowski, kilkukrotnie Mikołaj Muszyński, a strzał z rzutu wolnego Mikołaja Wnuka odbił się od poprzeczki. Niestety, w 75. minucie zdarzył nam się błąd w defensywie, który rywale wykorzystali i podwyższyli prowadzenie. Taki obrót spraw nieco podciął nam skrzydła, jednak nadal szukaliśmy drogi do siatki gości. Mimo dwóch niezłych okazji, wynik nie uległ już zmianie.

Mimo porażki zespół na pewno zasłużył na brawa za zaangażowanie i długie fragmenty dobrej gry. Na tle solidnego i nieco mocniejszego fizycznie rywala zaprezentowaliśmy się z naprawdę dobrej strony, stwarzając sporo okazji bramkowych i dobrze realizując założenia przedmeczowe. Czas zatem wyciągnąć wnioski i powalczyć o punkty już w najbliższy weekend.

AKF Poznań - KS Koziołek Poznań 2006

W sobotę rozegraliśmy mecz trzeciej kolejki z zespołem AKF-u Poznań w I Lidze Wojewódzkiej.

Od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę i próbowaliśmy zagrażać bramce gospodarzy. Przy kilku dogodnych sytuacjach zespół AKF-u ratował bramkarz lub nasze strzały mijały bramkę przeciwnika. Od 20. minuty mecz się wyrównał i to gospodarze stwarzali sytuacje do zdobycia bramki. W 29. minucie po serii błędów w obronie straciliśmy gola, i do przerwy przegrywaliśmy 0:1.

Po przerwie chcieliśmy szybko zdobyć gola wyrównującego, lecz po indywidualnym błędzie w obronie w 54. minucie straciliśmy drugą bramkę. W drugiej połowie mecz się wyrównał, lecz nasze ataki kończyły się przed polem karnym gospodarzy. W końcówce po stałym fragmencie gry straciliśmy trzeciego gola i przegraliśmy 0:3.

Podsumowując, poza pierwszymi 20 minutami nasza gra w ofensywie wyglądała bardzo słabo, dużo pojedynków w ofensywie, jak i w defensywie przegrywaliśmy, a na utratę goli złożyły się indywidualne zagrania, które musimy na pewno poprawić w kolejnych meczach.

MKS Trzemeszno - KS Koziołek Poznań 2007 - galeria zdjęć

Inauguracja sezonu Trampkarzy Starszych przypadła dość nietypowo na środek tygodnia. Nasz zespół w środę wybrał się do Trzemeszna na spotkanie z MKS-em.

Od pierwszych minut rywalizacji udało nam się osiągnąć przewagę nad rywalami. Potrafiliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce i stwarzać sporo okazji strzeleckich, jak i dobrze realizowaliśmy założenia w bronieniu. Grę ułatwiły nam na pewno dość szybko zdobyte bramki, dzięki czemu w kolejnych minutach mogliśmy grać odważniej i z większą pewnością siebie. Przed przerwą gole dla naszego zespołu strzelili Grzegorz Wojciechowski (3), Jonasz Michalak, Jan Konieczny i Kajetan Siemek.

Po przerwie nadal mieliśmy przewagę i zdobyliśmy kolejne bramki. Tym razem na listę strzelców wpisali się Jan Konieczny (4), Jonasz Michalak, Grzegorz Wojciechowski, Kacper Sroczyński i Jakub Tomelka. Mimo dobrej gry w ofensywie, nie ustrzegliśmy się błędu, co pozwoliło rywalom także strzelić gola honorowego.

Był to z pewnością dobry mecz w naszym wykonaniu, choć zdarzyło nam się również kilka błędów. Widać jednak, że poprzedni sezon na poziomie ligi wojewódzkiej dał nam dużo doświadczenia, które teraz powinno procentować.

Poznańska 13 - KS Koziołek Poznań 2009

Zespół rocznika 2009 KS Koziołek Poznań ma za sobą inaugurację rozrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W pierwszy meczu zmierzyliśmy się, na wyjeździe, z Poznańską 13.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando przeciwników. Sytuacji było sporo. Nasza drużyna umiejętnie się jednak broniła. Bardzo skutecznie i pewnie dostępu naszej bramki strzegł tego dnia Mikołaj Szymczak. Nasza drużyna także miała parę okazji do zdobycia gola, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Taki stan utrzymywał się jeszcze przez kolejne 10 minut. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze. Nam udało się dość szybko odpowiedzieć. Gola głową strzelił Dawid Kubiak. Worek z bramkami się otworzył. Przeciwnik strzelił dwie kolejne bramki. Nie zostaliśmy dłużni, gola strzelił Szymon Krzyżaniak i było 2:3. Niestety, końcówka należała do gospodarzy i mecz zakończył się naszą porażką 2:5.

Przed nami jeszcze sporo meczów, ale i pracy, by nasza gra wyglądała lepiej. Za tydzień zmierzymy się na własnym obiekcie z Wartą Sieraków. Liczymy, że będzie to bardziej udany występ naszej drużyny. Powodzenia!

UKS Orlik Poznań - KS Koziołek Poznań 2010

Zespół rocznika 2010 zaliczył falstart w rozgrywkach I Ligi Okręgowej, ulegając zespołowi Orlika Poznań.

Fragmenty dobrej gry, jakie zaprezentowali nasi chłopcy nie wystarczyły, by myśleć o wyrównanej grze z rywalem. Na pierwszy rzut oka była widoczna absencja naszego bramkarza, Tomasza Prządki, choć zastępujący go zawodnik, na co dzień występujący w polu, robił co mógł.

Zespół potrzebuje jeszcze czasu na aklimatyzację w nowym systemie gry, jakim jest piłka 9-osobowa. Mimo wszystko, trener Janicki pozostaje dobrej myśli i z wiarą w 3 punkty, spogląda na nadchodzący mecz. Zespół rocznika 2010 już wielokrotnie udowadniał, że nie brakuje mu charakteru, a ciężkie lekcje, jakie już niejednokrotnie otrzymywał, nigdy nie załamały naszej dzielnej drużyny i z całą pewnością tak też będzie i tym razem. Powodzenia!