Za nami pierwsze w tym sezonie mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Unia Swarzędz - KS Koziołek Poznań 2004 - galeria zdjęć

Drużyna rocznika 2004 ma za sobą pierwsze spotkanie w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych. To pierwszy zespół historii naszego klubu, który będzie rywalizował w tej kategorii wiekowej. Warto dodać, że w bieżącym sezonie podopieczni trenera Pawła Lisowskiego będą rywalizować także z drużynami rocznika 2003, a zatem ciekawych wyzwań nie powinno brakować.

Inauguracja sezonu przyniosła sporo emocji już od początku meczu. Gospodarze objęli prowadzenie już w 3. minucie gry, jednak minutę później doprowadziliśmy do wyrównania - świetne podanie od Mikołaja Sobczaka zakończył strzałem nie do obrony Mikołaj Muszyński. W pierwszej części meczu gra toczyła się głównie w środku pola i po szybkich dwóch golach przez dłuższy czas żadna drużyna nie była w stanie wyjść na prowadzenie. Ta sztuka udała się dopiero tuż przed przerwą zawodnikom Unii, którzy wykorzystali nasze nieporozumienie przed polem karnym.

Drugą połowę także lepiej zaczęli zawodnicy Unii, którzy podwyższyli na 3:1. Na 20 minut przed końcem gry gola kontaktowego strzelił ponownie Mikołaj Muszyński i wydawało się, że stać nas na dogonienie gospodarzy, jednak odkryliśmy się zbyt mocno, co Unia wykorzystała zdobywając bramki w końcowym fragmencie spotkania.

W meczu z lepszymi fizycznie rywalami radziliśmy sobie nieco poniżej oczekiwań. Do tego przydarzyło nam się zbyt dużo błędów indywidualnych, które ułatwiły rywalom odniesienie zwycięstwa. Czas zatem, by wyciągnąć wnioski z tego pojedynku i poprawić słabiej działające elementy już w najbliższy weekend, gdy podejmiemy AP Reissa Poznań.

UKS AP Reissa Poznań - KS Koziołek Poznań 2006

W sobotę, 14 sierpnia, rozegraliśmy mecz pierwszej kolejki z zespołem UKS AP Reissa Poznań w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych B2. Był to pierwszy pojedynek na tym poziomie rozgrywek.

Mecz zaczął się dla nas bardzo dobrze, bo już w 4. minucie za sprawą Filipa Nowackiego objęliśmy prowadzenie, mieliśmy kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, lecz brakowało nam skuteczności. Po kilku bardzo prostych błędach straciliśmy 3 bramki i schodziliśmy na przerwę przegrywając 1:3.

Po przerwie chcieliśmy zdobyć bramkę kontaktową, co udało się w 52. minucie za sprawą Filipa Nowackiego. Gdy wydawało się, że bramka wyrównująca jest tylko kwestią czasu, znów po nieuwadze w obronie straciliśmy gola na 2:4, lecz odpowiedzieliśmy w najlepszy możliwy sposób - trzy minuty później po fantastycznym strzale Franciszka Berlińskiego, znów łapiąc kontakt. Niestety, zabrakło nam czasu, aby doprowadzić do wyrównania.

Podsumowując mecz, można mieć wrażenie, że bramki, które straciliśmy wynikały w dużej mierze z braku koncentracji naszych zawodników, ale sama gra i spora liczba stworzonych sytuacji bramkowych napawa optymizmem przed kolejnymi meczami.

KS Canarinhos Skórzewo - KS Koziołek Poznań 2006

W ostatnią sobotę rozegraliśmy mecz drugiej kolejki, tym razem z Canarinhos Skórzewo.

Podobnie jak w pierwszym meczu bardzo szybko, bo już w 5. minucie wyszliśmy na prowadzenie po strzale z głowy Jakuba Rajkowskiego. Chcieliśmy podwyższyć prowadzenie, jednak po błędzie w obronie straciliśmy bramkę na 1:1 i do szatni schodziliśmy remisując.

Po zmianie stron zaczęliśmy przejmować inicjatywę nad meczem, lecz po akcji z bocznego sektora gospodarzy straciliśmy bramkę na 1:2, następne minuty to dogodne akcje do podwyższenia rezultatu przez drużynę ze Skórzewa, dwa razy przed utratą bramki ratował nas słupek. W 70. minucie, po strzale z dystansu Jakuba Rajkowskiego doprowadziliśmy do remisu, a w ciągu kolejnych 10 minut strzeliliśmy kolejne dwa gole, których autorem był Filip Nowacki, a asystentami Jakub Rajkowski i Kacper Konieczny. W końcówce spotkania zdobyliśmy jeszcze piątą bramkę po strzale Jakuba Rajkowskiego.

Cieszy fakt, że mimo niekorzystnego rezultatu potrafiliśmy doprowadzić do wyrównania i ostatecznie wygrać mecz, niepokoi natomiast znów fakt bardzo łatwo straconych bramek. Kolejny mecz rozegramy już 28 sierpnia z drużyną AKF-u Poznań.